" />
Paulius Valatkevičius   |   2011-12-16

VIDEO: Baigėsi V.Antonovo ir R.Baranausko teismo posėdis, bylos nagrinėjimas Londone truks iki vasaros

  
VIDEO: Baigėsi V.Antonovo ir R.Baranausko teismo posėdis, bylos nagrinėjimas Londone truks iki vasaros
© P.Valatkevičius
R.Baranauską į teismą atlydėjo žmona Sigita.

Penktadienį buvę \"Snoro\" savininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas stojo prieš Vestminsterio magistratų teismą. Jame nagrinėjama 36 metų ruso ir 53 metų lietuvio ekstradicijos į Lietuvą byla.






V.Antonovas ir R.Baranauskas be emocijų stebėjo teismo posėdį. Šiame posėdyje buvo sudarytas bylos nagrinėjimo grafikas: iki sausio 20 dienos verslininkų teisininkai turi pateikti gynybos planą. Kitas posėdis tame pačiame teisme vyks sausio 30 dieną. Iki kovo 9 dienos argumentus turės pateikti britų kaltintojai, atstovaujantys Lietuvos pozicijai. Britų prokurorams vadovauja Benas Watsonas.
Kovo 22-23 dienomis vyks paruošiamasis bylos nagrinėjimas. Iš esmės byla bus atversta gegužės 8-18 dienomis. Pavasario pabaigoje į posėdžius bus kviečiami liudyti šeši asmenys. Kaltintojas aiškino, kad jam reikia laiko tinkamai išnagrinėti bylą dėl jos sudėtingumo: apklausti liudininkus, susipažinti su tyrimu. Netrukus stojęs kalbėti V.Antonovo advokatas Jamesas Lewisas prašė dar daugiau laiko.
 
Advokatas sakė: "Lietuva panaudojo Rusijos metodus perimdama banką. Bankas "Snoras" buvo didžiausias Lietuvoje veikiantis lietuviškas bankas ir jis buvo sudorotas politine valia, o ne dėl finansinių priežasčių. "Snoras" pradėtas pulti, kai įsigijo dienraščio "Lietuvos rytas" akcijų. Jo žurnalistai spaudino kritiškus straipsnius apie valdžią, todėl poltikai sudorojo vieną iš laikraščio savininkų". V.Antonovo advokatas teismui priminė, kad Lietuva buvo "Sovietų Sąjungos satelitė" ir leido suprasti, kad mūsų šalyje taikomi panašūs susidorojimo metodai kaip Rusijoje. J.Lewisas net aiškino, kad "Snoro" byla Lietuvoje yra panaši į "Yukos" bylą Rusijoje.
 
R.Baranausko advokatas pabaigoje paprašė leisti jo klientui nesiregistruoti Bromley policijos nuovadoje. Tačiau teismas su tuo nesutiko, tik leido pasirinkti kitą laiką, ne rytą. Kitas advokatas paprašė leisti registruotis tris kartus per savaitę, o ne septynis, tačiau ir teisėjas atmetė ir tą prašymą. 
 
R. Baranauskas ir V. Antonovas po teismo pasėdžio į klausimus neatsakinėjo. Rusas tik pareiškė, kad "Lietuvoje jam iškelta politinė byla, ir mes tai įrodysime". Kitas posėdis numatytas sausio 30 dieną.
 
Raimondas Baranauskas į teismą atvyko į teismą su žmona Sigita. V.Antonovą taip pat atlydėjo jo sutuoktinė - Olga Jampolskaja. Prieš teismą R.Baranauskas ir V.Antonovas tarėsi su advokaitais. Prie teismo salės durų laukė žmona Sigita.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai