Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-06-29

Velse dingusių vaikų paieškos baigtos

  
Velse dingusių vaikų paieškos baigtos
© google.com
Vaikai dingo Brecon Beacon kalnų teritorijoje.

Trečiadienį po pietų gautas pranešimas apie Pietų Velso kalnuose pradingusius mokinius.

Apie Brecon Beacon kalnų teritorijoje dingusius vaikus pranešta po 13 valandos, jų ieškoti išsiųstos gelbėtojų, pajėgos, pakrančių apsaugos sraigtasparnis. 20 mokinių prapuolė po to, kai regione praslinko didžiulės liūtys.
Mokiniai paskutinį kartą pastebėti netoli Tafarn y Garreg, Abercraf ir Powys gyvenviečių, jie buvo susikirstę į keturias grupes, iškylavo be suaugusiųjų palydos. Trys iš paauglių yra atvykę iš Anglijos.
 
Gelbėtojai vėliau pranešė, kad jiems pavyko susisiekti su vaikais telefonu, nors tiksli jų buvimo vieta dėl didelio debesuotumo nenustatyta. Jas taip pat apsunkina oro sąlygos bei prastas mobilusis ryšys.
 
Baiminamasi, kad du vaikus ištiko hipotermija (būsena, kai organizmo temperatūra nukrinta iki žemesnės nei reikalinga palaikyti organizmo funkcionavimą).
 
Apie 17 valandą vaikai rasti sveiki ir gyvi, dėl viso pikto jie nugabenti į ligoninę patikrinimui. Jų žygis į kalnus buvo dalis Jungtinėje Karalystėje puikiai žinomos Edinburgo kunigaikščio apdovanojimo (The Duke of Edinburgh's Award) programos dalis.
 
Ši programa skirta paaugliams (13-18 m.), jos metu vaikai savarankiškai atlieka savęs tobulinimo užduotis, tokias, kaip pastaroji, skirtas įvairioms jų savybėms ugdyti.
 
„Šios programos dalyvius tenka gelbėti kartas nuo karto“,  operacijai pasibaigus sakė Vakarų Beacono gelbėjimo komandos narys Andrew Evansas. 
  

Žymos: Velsas, Kalnai, Vaikai, dingo

Komentarai

Naujausi straipsniai