Tiesa.com   |   2010-09-24

Vėl skelbiama Karališkojo pašto privatizacija

  
 Vėl skelbiama Karališkojo pašto privatizacija
© Archyvo
Royal Mail paštininkas.

Didžiosios Britanijos paštas (Royal Mail) bus privatizuotas, bet ne mažiau kaip 10 proc. akcijų liks kompanijos darbuotojų rankose. Taip teigė verslo reikalų ministras Vince‘as Cable‘as, praneša agentūra „Reuters“.

mal" style="margin-top:0cm;margin-right:16.75pt;margin-bottom: 12.0pt;margin-left:0cm;mso-outline-level:2">Pasak V.Cable‘o, privatizuojamo „Royal Mail“ akcijų perdavimo darbuotojams schema bus didžiausia Britanijoje per pastaruosius 25 metus. Tačiau valdžia dar nenusprendė ar akcijos bus perduotos nemokamai, ar darbuotojai jas galės įsigyti su nuolaida.

Tuo tarpu profesinės sąjungos, atstovaujančios 155 tūkst. „Royal Mail“ darbuotojų, prieštarauja kompanijos privatizacijai. Pernai britų žiniasklaida skelbė, jog po pašto privatizavimo gali būti atleista apie 16 tūkst. darbuotojų (beveik  kas dešimtas).

Apie Karališkojo pašto privatizavimą Britanijos vyriausybė apsisprendė dar 2008 metais. Tačiau 2009 metais šalies vyriausybė atsisakė planų parduoti 30 proc. „Royal Mail“ akcijų dėl krizės sukelto nestabilumo akcijų rinkoje.

„Royal Mail“ buvo įkurta 1660 metais ir yra viena seniausių Britanijos kompanijų. Kasdien Karališkasis paštas išsiunčia daugiau nei 84 mln. laiškų ir siuntinių.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai