Daily Telegraph ir Tiesa.com inf.   |   2011-10-03

Valdantieji vis garsiau reikalauja referendumo dėl D.Britanijos išstojimo iš ES

  
Valdantieji vis garsiau reikalauja referendumo dėl D.Britanijos išstojimo iš ES Vis daugiau torių ragina ieškoti naujų būdų bendradarbiauti su ES.

Konservatorių partijos narys, vadovaujantis vienam iš komitetų parlamente, paragino premjerą Davidą Cameroną surengti referendumą dėl priklausymo Europos Sąjungai (ES). Markas Pritchardas pareiškė, kad priešingu atveju premjero laukia „sukilimas partijoje ir nepalanki rinkėjų reakcija“.

M.Pitchardas yra pakankamai svarbus ir įtakingas konservatorių partijos narys, kad jo balsas būtų išgirstas. Dalis torių (konservatorių D.Britanijoje-red.) nepatenkinti padėtimi ES dėl bendriją purtančios euro krizės.
M.Pritchardas laikraščiui „Daily Telegraph“ pareiškė, kad ES tapo „okupacine jėga, kuri griauna D.Britanijos suverenumą“ ir sąjunga nebeturi „beribio palaikymo“ iš parlamento narių. Jis aiškina, kad vyriausybė referendumą turėtų surengti jau kitais metais ir paklausti žmonių, kokia forma jie nori bendradarbiauti su Europa. Konservatorius siūlo rinktis prekybinę sąjungą, o ne politinį susiliejimą, kuris „vystėsi slapčiomis“.
 
Jis įsitikinęs, kad konservatoriai patirs politinį pralaimėjimą, jeigu neatsiklaus žmonių, ką jie galvoja „apie tingių ir nereformuotų“ eurozonos šalių gelbėjimą, kurios nesugeba pritaikyti griežtų taupymo priemonių.
 
Anksčiau apie „kitokius ryšius su Europa“ yra pasisakę dar keli D.Camerono vadovaujamos partijos nariai.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai