Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-10-31

Vaizdai JK atominėse elektrinėse kelia nerimą

  
Vaizdai JK atominėse elektrinėse kelia nerimą
© Wikipedia nuotr.
Vieną iš atominių elektrinių aktyvistai reikalauja uždaryti.
Pastebėti įtrūkimai mūro struktūrose, supančiose reaktorių šerdis.

Susirūpinta dviejų Jungtinėje Karalystėje veikiančių atomonių elektrinių saugumu: ekspretai suabejojo, ar visiškai užtikrinama saugi jų veikla tam tikrais atvejais.

Tokias išvadas pateikė atominės energetikos reguliavimo tarnyba, kurios ekspertams kelia nerimą pastebėti trūkumai dviejose atominėse elektrinėse Ayrshire’o grafystėje Škotijos pietvakariuose (Hunterston B) bei Somersete Anglijos pietvakariuose (Hinkley B). Vienodo tipo jėgainės pastatytos 1970 metais.
Teigiama, kad pastebėti įtrūkimai mūro struktūrose, supančiose reaktorių šerdis. Nors sutariama, kad šis trūkumas nekelia tiesioginio pavojaus ir netrukdo saugiam elektrinės darbui, tačiau ekspertas Johnas Large’as įspėja, jog tai turėtų įtakos kai kuriais atvejais.
 
„Pavyzdžiui, žemės drebėjimo metu. Vargu, ar struktūra išliktų stabili“, – sakė ekspertas.
 
Taip pat suabejota, ar nelaimės atveju tinkamai suveiktų avarinio išsijungimo sistema.
 
Dėl Hinkley B atominės elektrinės saugumo abejojama jau ne pirmą kartą: veikia net specialus judėjimas, kovojantis už tai, kad jėgainės veikla būtų sustabdyta dėl nusidėvėjusių ir radiacijos pernelyg paveiktų svarbių detalių, baiminamasi, kad nieko nedarant elektros gamyba ten gali baigtis didžiule tragedija.
„Brexit“: JK sieks bemuičio rėžimo automobilių pramonei
 
Britai nori užtikrinti ES piliečių teises
  

Žymos: Atominė elektrinė, ekspertizė, trūkumai

Komentarai

Naujausi straipsniai