Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-02-20

Vairuotojams žada grąžinti sumokėtas baudas

  
Vairuotojams žada grąžinti sumokėtas baudas Teisininkai sprendžia ar nepersistengta išrašinėjant baudas už neteisėtą automobilio stovėjimą.
Vien per 2013-uosius nesąžiningai vairuotojams išrašyta baudų už £100 mln.

Vairuotojai, nubausti už per ilgą automobilių palikimą stovėjimo vietose, įrengtose ant privačios žemės, gali nudžiugti. Ekspertai tikina, kad šimtai tūkstančių vairuotojų gavo neteisėtas baudas ir jiems bus grąžinti milijonai, pranešė portalas standard.co.uk.

„RAC“ fondas apskaičiavo, kad vien per 2013-uosius nesąžiningai vairuotojams išrašyta baudų už £100 mln. Tyrimą atlikęs fondas pasamdė nešališką teisininką, išsiaiškinti ar vairuotojai nubausti legaliai.
Teisininkams patvirtinus, jog privačios žemės savininkai patiria kur kas mažiau nuostolių nei vairuotojams išrašomi baudos čekiai, fondas kreipėsi į teismą. Jei teismas patvirtins fondo pateiktus skaičiavimus ir sutiks, kad baudos – gerokai per didelės, neteisėtai jas išrašiusios įmonės privalės grąžinti milijonus nukentėjusiems vairuotojams.
 
Pasipiktinimą sukėlė ir neaiškiai matomi ženklai, informuojantys apie statymo vietą bei nurodantys laiką, kada reikia mokėti, o kada – ne. 2013-aisiais privačios įmonės, stebinčios automobilių laikymą privačioje žemėje, į Vairuotojų ir transporto priemonių licenzijavimo agentūrą kreipėsi su 2,2 mln prašymų nubausti vairuotojus.
 
Britanijoje rekomenduojama didžiausia bauda už automobilio statymą ne vietoje arba palikimą per ilgai stovėti ant privačios žemės - £100.
 
 
 
  

Žymos: Automobiliai, Nusikaltimai, Vairuotojai

Komentarai

Naujausi straipsniai