Tiesa.com   |   Marketwatch.com   |   2015-10-22

Vaikų žaisluose slypi pavojus sveikatai

  
Vaikų žaisluose slypi pavojus sveikatai Kiekvieni tėvai savo atžaloms nori suteikti viską kas geriausia.

Kiekvieni tėvai savo atžaloms nori suteikti viską kas geriausia. Neretai tai pasireiškia dideliu žaislų kiekiu. Ekspertai teigia, kad pastaraisiais metais vis daugiau į rinką išleidžiamų žaislų neatitinka leidžiamų standartų. Tad prieš rinkdami ir dar vieną žaislą, tėveliai turėtų atidžiai peržiūrėti medžiagas, iš kurių žaislas buvo pagamintas

Žaislai gaminami iš įvairių chemikalų, sunkiųjų metalų, organinių junginių, tarp jų stipriai paplitęs ftalatas.
Vaikams ir kūdikiams skirtų žaislų gamyboje naudojamas ftalatas pasaulyje yra žinomas, kaip labai kenksminga medžiaga. Ji sveikata veikia skirtingai – skatina apsigimimus, auglius ir kitas problemas. ES ftalatai vaikų žaislų gamyboje yra uždrausti, nors JAV tokie produktai vis dar leidžiami.
 
Internetinis portalas Marketwatch.com aptarė kelias, galimai vaikų sveikatai pavojingas žaislų rūšis.
 
Guminis ančiukas
 
Itin paplitę guminiai ančiukai žaidimams vonioje labai dažnai būna dengti ftalatu, kuris trikdo medžiagų apykaitą, silpnina imuninę sistemą, vaikams gali sukelti astmą. Pardavėjai tikina, kad mažas ftalato kiekis yra normalu ir pavojaus sveikatai nekelia. Tačiau kokia yra saugi sveikatai norma - vis dar tiriama.
 
„Smalsutės Doros” kuprinės
 
 
Ekspertai teigia, kad „Smalsutės Doros” kuprinės yra dengtos ftalatu ir kitomis nuodingomis medžiagomis. Kadangi kuprinės dažniausiai neturi tiesioginio kontakto su kūnu, jos neturėtų būti kenksmingos.
„Disney Junior Doc McStuffins” figūrėlės
 
 
Šiame Disney daktaro figūrėlių rinkinyje daugybė mažų detalių. Tačiau jokio įspėjimo apie naudojimą nėra. Mažomis detalėmis galima ne tik užspringti, bet ir susižeisti. Deja, ant pakuotės net nėra nurodytas amžius, nuo kurio vaikai gali žaisti figūrėlėmis. „Disney” atstovai tai komentuoti atsisakė.
 
„Jake and the Neverland Pirates” tamburinas
 
Šis grojamasis instrumentas dengtas chromu. Turėdamas santykį su oda chromas gali sukelti odos dirginimą, niežulį ar net opas. Teigiama, kad padidintas chromo kiekis gali sukelti vėžį.
Magnetiniai kamuoliukai
 
 
Nepaslaptis, kad netinkamo dydžio kamuoliukai kelia pavojų vaikams. Daugybė vaikų juos nurijo, o tai gali baigtis chirurginėmis operacijomis. Į žarnyną papuolę magnetiniai kamuoliukai gali sukelti žarnyno sistemos ardymą.
 
„Cherubic Cetacean” žaislas
 
Dėl lengvai išimamų baterijų gali sukelti rimtą pavojų vaikams. Šio žaislo pardavimas jau sustabdytas Australijoje.
 
Pirkėjo vežimėlis
 
 
Vienas nesaugiausių žaislų vaikams – pirkėjo vežimėis. Jame gausu žaislų smulkiomis detalėmis, kuriomis galima lengvai užspringti. Visi šio žaidimo elementai yra panašūs į tikruosius: kiaušiniai, citrinos ir kiti smulkūs plastikiniai produktai.
 
„Hello Kitty” plaukų segtukai ir apyrankės
 
 
Šis „Hello Kitty” plaukų segtukų ir apyrankių rinkinys stipriai viršija leidžiamą ftalato normą. Stabdoma šio rinkinio gamyba, bei pardavimas visame pasaulyje.
 
 
  

Žymos: Vaikai, Pavojus sveikatai, Žaislai

Komentarai

Naujausi straipsniai