Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-05-05

Užpulta ambasada

  
Užpulta ambasada

Libijos lyderio Muammaro Gaddafio šalininkai antradienį įvykdė išpuolį prieš Didžiosios Britanijos ambasados kompleksą Tripolyje.

Ambasadų užpuolikų minios įtūžį sukėlė žinia apie M. Gaddafio jauniausiojo sūnaus Seifo al Arabo ir trijų jo anūkų žūtį per NATO aviacijos antskrydį virš Libijos vadovo rezidencijos.
Londone tikslinami užpuolimo padaryti nuostoliai, bet remiantis CNN pranešimais iš Tripolio, Didžiosios Britanijos diplomatinė atstovybė visiškai nuniokota ir padegta.
 
Dėl šių įvykių Libijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Omaras Jelbanas paskelbtas persona non grata. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague`as priėmė sprendimą išsiųsti jį iš šalies ir pareiškė, kad pastarasis turi išvykti per 24 valandas.
 
„Vienos konvencija įpareigoja Gaddafį saugoti diplomatines misijas Tripolyje“, – pareiškė W. Hague`as. – Nesilaikydamas šių reikalavimų Gaddafio režimas vėl pažeidė savo tarptautinius įsipareigojimus. Todėl aš priėmiau sprendimą išsiųsti iš šalies Libijos ambasadorių. Aš smerkiu išpuolius, įvykdytus prieš Didžiosios Britanijos ambasados kompleksą Tripolyje, taip pat prieš kitų šalių diplomatines misijas.“
 
Užpulta ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir Italijos ambasada Tripolyje bei JT organizacijos atstovybė. Šių šalių ambasadų darbuotojai iš Libijos buvo evakuoti dar prieš tarptautinės koalicijos operacijos pradžią.
 
JT pareigūnai informuoja, kad Libijos vyriausybė atsiprašė už išpuolius ir dėl padarytos žalos kaltino įpykusią minią.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai