Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-03-25

Už patyčias iš stambių žmonių - baudos

  
Už patyčias iš stambių žmonių - baudos
© Flickr nuotr.
Siūloma už patyčias iš storulių bausti pagal įstatymus.
Storuliai, iš kurių šaipomasi, yra daug labiau linkę į depresiją.

Šaipymasis iš stambių žmonių turėtų būti vertinamas taip pat griežtai, kaip ir rasizmas arba seksizmas, įsitikinę ekspertai Anglijoje. Jie teigė, kad už tokias patyčias turėtų bausti teismai.

Daktarė Sarah Jackson pasiūlė, kad į įstatymus, kuriais draudžiama diskriminacija amžiaus, lyties ir rasės pagrindu turėtų būti įtraukta ir diskriminacija dėl svorio.
 
Diskriminaciją dėl svorio tyrę mokslininkai nustatė, kad storuliai, iš kurių buvo šaipomasi, yra daug labiau linkę į depresiją.
 
Žinomi psichologai prieš šios išvados priėjo po to, kai du tyrimai parodė ryšį tarp diskriminacijos dėl svorio ir gyvenimo kokybės, pranešė naujienų portalas express.co.uk.
 
Mokslininkai bandė įrodyti, kad dažnai šaipymasis iš stambių asmenų yra socialiai priimtinas, nors ir veda prie viršsvorį turinčių žmonių gyvenimo kokybės mažėjimo.
 
Daugiau nei penkis tūkstančius žmonių ištyrę Londono universiteto koledžo (angl. University College London) mokslininkai skatino iš esmės keisti Anglijoje vyraujantį požiūrį.
Tyrimo dalyviai pripažino, kad patyčias dėl antsvorio patiria beveik kasdien, tačiau mokslininkai vis dėlto pabrėžė, kad didžioji dauguma retai arba niekada nepatyrė diskriminacijos. 

Ekspertai sakė, kad stambūs žmonės patiria ne tik patyčias, tačiau su jais elgiamasi nepagarbiai, jiems parduotuvėse suteikiamos ne tokios kokybiškos paslaugos.
 
Anktesniuose tyrimuose buvo įrodyta, kad diskriminaciją dėl svorio patiriantys žmonės buvo labiau linkę dar labiau storėti, nei tie, iš kurių nebuvo tyčiojamasi.
 
„Turint mintyje kitus tyrimus, kurie parodė, kad diskriminacija dėl svorio neskatina lieknėjimo, matome, kad tokios patyčios prisideda prie nutukimo problemos, o ne jos sprendimo,” – sakė tyrimo bendraautorė profesorė Jane Wardle.
 
„Kitoks elgesys dėl viršsvorio pastebėtas ne tik bendrai visuomenėje, bet ir tarp sveikatos profesionalų.
Daugelis nutukimą turinčių pacientų sakė dėl per didelio svorio gydytojai su jais elgėsi nepagarbiai,” – dėstė mokslininkė.
 
Tačiau žinomas hipnozės terapeutas Stevas Milleris atmetė tokius tyrėjų argumentus. Anot jo, būtent politinis korektiškumas dėl žmonių svorio skatina juos toliau tukti.
 
„Žinoma, aš neskatinu tyčiojimosi iš storų žmonių, tačiau turime jiems atvirai pasakyti, jeigu jie yra pavojingai nutukę. Šiek tiek konstruktyvaus gėdos jausmo skatinimo dėl storumo yra būtina, jei norime, kad žmonės sulieknėtų,”- teigė terapeutas.
  

Žymos: Sveikata, Nutukimas, Baudos

Komentarai

Naujausi straipsniai