2014-10-20

Uraganas Gonzalas smogs ir Didžiąjai Britanijai

  
Uraganas Gonzalas smogs ir Didžiąjai Britanijai

Bermudų salą nusiaubusio uragano „Gonzalo” likučiams slenkant per britų salyną, stiprūs vėjai talžys didžiąją šalies dalį. Gyventojai įspėjami apie galimas itin pavojingas vairavimo sąlygas ir potvynius.

Uraganas „Gonzalas” – viena iš kada nors per Atlanto vandenyno salyną praūžusių stipriausių audrų. Savaitgalį ji nusiaubė Bermudų salą: išvartė medžius, su žeme sulygino elektros tinklus, gerokai apgadino pagrindinę salos ligoninę, kai kur sukėlė potvynius. Gonzalas salą siaubė 110 m/h vėjo greičiu.
Jugtinės Karalystės sinoptikų tarnyba „ Met Office” audrą, šalyje įsismarkausiančią antradienį, pažymėjo geltonuoju įspėjimo ženklu, rašė The Telegraph. Nors ir išsikvėpusi, audra, pranašaujama, Didžiajai Britanijai smogs pirmadienio naktį.
 
Ekspertai prognozuoja, kad „Gonzalas” sukels esminius transporto trikdžius ir pavojingas vairavimo sąlygas. Meteorologų įsitikinimu, stipri 60 m/h vėjo ir liūčių audra keliaus iš Vakarų į Rytus visą parą, daugiausiai paliesdama Šiaurės Airiją, Šiaurės Angliją, Šiaurės Velsą, Pietų ir Rytų Škotiją.
 
„Nors audra jau nebeturi uragano stiprybės, vis dėlto panašu, kad „Gonzalas” į Jungtinę Karalystę atneš labai stiprius vėjus ir lietų,” - sakė „Met Office” meteorologai bei pridūrė, kad „Iki žemam slėgiui išsiklaidant Rytuose, stipriausių vėjų laukiama antradienį.”
 
Tiesa, sinoptikai pripažino, kad uraganui transformuojantis į mažesnės galios audrą, kiek stipriai „Gonzalas” iš tiesų smogs Didžiajai Britanijai sunku nuspėti.
  

Žymos: potyvniai, Audra, vėjas, Uraganas Gonzalas, lietus, Met Office

Komentarai

Naujausi straipsniai