tiesa.com, alfa.lt   |   2019-07-13

Tyrimas: legalizavus kanapes, jų vartojimas tarp paauglių sumažėja

  
Tyrimas: legalizavus kanapes, jų vartojimas tarp paauglių sumažėja
© pixabay asociatyvi nuotrauka

JAV atliktas tyrimas parodė, kad vietose, kur kanapės buvo legalizuotos rekreaciniais tikslais, jų suvartojimas tarp paauglių gerokai sumažėjo, praneša portalas BBC.

Montanos valstybinio universiteto mokslininkai peržvelgė atliktas JAV mokyklų sveikatos apklausas nuo 1993 ir 2017 m. ir pastebėjo, kad nors bendras šio narkotiko suvartojimo kiekis tarp jaunų žmonių išaugo, tarp paauglių šis skaičius susitraukė 10 proc. tose valstijose, kur marihuana buvo visiškai legalizuota.
Vienas pagrindinių šio tyrimo autorių Markas Andersonas teigė, kad šis moksliniame žurnale „Jama Paediatrics“ išleistas straipsnis turėtų padėti nuraminti tuos, kurie teigia, kad narkotinių medžiagų legalizavimas paskatins paauglius vartoti jas daugiau.
 
Tyrėjų komanda ištyrė maždaug 1,4 mln. paauglių vartojimo įpročius visose JAV, pasinaudodama metinėmis Jaunimo rizikingo elgesio apklausomis (angl. Youth Risk Behaviour Survey). Toks atradimas iš dalies sutampa su praėjusių metų gruodį išleistu tyrimu, teigiančiu, kad Vašingtono valstijoje nuo šio narkotiko legalizavimo 2012 m. kanapių vartojimas tarp paauglių taip pat sumažėjo.
 
Prie šio pokyčio, pasak mokslininkų, gali prisidėti amžiaus cenzas ir išaugusi kaina. Kadangi įsigyti kanapių legaliai galima tik asmenims nuo 18 metų, licencijuotose pardavimo vietose reikalingas amžių įrodantis dokumentas. Narkotinė medžiaga pardavinėjama legaliai dažnai yra brangesnė, nei anksčiau pardavinėta gatvėje.
 
M. Andersenas teigė, kad šis tyrimas nėra galutinis. Pasak jo, dauguma valstijų kanapes legalizavo tik visai neseniai, todėl, siekiant išsiaiškinti visavertišką poveikio vertinimą, reikės po poros metų šį tyrimą atnaujinti. Tuo labiau kad ne visi mokslininkai mato tą pačią tendenciją.
2018 m. atlikto identiško tyrimo Kolorado valstijoje rezultatai parodė, kad paauglių vartojimo įpročiai ypatingai nepakito. Šiuo metu 33 JAV valstijos yra legalizavusios kanapes medicininiams tikslams, o 10 – ir pramoginiams.
  

Žymos: Narkotikai, kanapės, kanapių rūkymas, kanapių legalizavimas, rekreaciniai narkotikai

Komentarai

Naujausi straipsniai