Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-06-27

Tyrimas: dirbtinės šviesos trumpina žmogaus miegą

  
Tyrimas: dirbtinės šviesos trumpina žmogaus miegą Dirbtinių šviesų naudojimas trumpina miegą.

Nauji tyrimai parodė, kad elektra ir dirbtinės šviesos smarkiai sumažina žmogaus miego trukmę, paskelbė naujienų portalas independent.co.uk.

Mokslininkai iš Jeilio, Harvardo, Vašingtono universitetų ir Quilmes ir Conicet universiteto Argentinoje tyrė dvi medžiotojų-rinkėjų grupes iš Chaco regiono šiaurės rytų Argentinoje. Bendruomenės priklausė tai pačiai etninei ir socialinei grupei. Jų ekonominis išsivystymo lygis taip pat buvo vienodas, tačiau viena bendruomenė turėjo laisvą prieigą prie elektros energijos, o kita naudojosi tik natūralia šviesa.
Kiekvienam nariui abiejose bendruomenėse ant riešų buvo pritvirtinti įrenginiai, kurie rinko duomenis apie žmogaus miego ciklą. Mokslininkai nustatė, kad tie, kurie turėjo laisvą prieigą prie elektros energijos vasarą miegojo mažiau.
 
Mokslininkai rinko duomenis vieną vasaros ir vieną žiemos savaitę. Vasarą turintieji prieigą prie elektros energijos, miegojo maždaug 40 minučių mažiau nei jų kolegos, kurie buvo priklausomi nuo natūralios šviesos, nes jie eidavo miegoti vėliau, bet prabusdavo maždaug tuo pačiu metu. Žiemą dalyviai, galėję naudotis elektra, miegojo valanda mažiau už dalyvius be elektros.
 
Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, atskleidžiantis ryšį tarp miego, jo kokybės ir dirbtinių šviesų naudojimo.
 
„Tai reiškia, kad ankstyvieji žmonės turėjo ilgesnį poilsį už industrinę visuomenę šiandien“, - sakė Jeilio universiteto biologijos antropologas ir tyrimo bendraautorius Eduardas Fernández-Duque.
 
„Manau, kad svarbu ir toliau skleisti idėją, kad pramoninėje mūsų visuomenėje negalime gauti tiek miego, kiek turėtume“, - teigė mokslininkas.
 
  

Žymos: Elektra, šviesa

Komentarai

Naujausi straipsniai