Tiesa   |   bbc.co.uk   |   2015-08-04

Tuščios pieno lentynos „Morrisons” prekybos centruose

  
Tuščios pieno lentynos „Morrisons” prekybos centruose Ūkininkai į protestą dėl per mažų pieno supirkimo kainų atsivedė karvę.
Pieno supirkimo kainos krito, nes šiuo metu JK pieno atsargų yra kur kas daugiau, nei reikia vartotojams.

„Morrisons“ prekybos centrų pieno skyrių lentynos ištuštėjo po to, kai grupė įpykusių ūkininkų sukėlė protestą prieš žemas pieno supirkimo kainas. Žemomis kainomis pasipiktinę ūkininkai ne tik išpirko visa pieną, bet ir nepatingėjo į protestą prie prekybos centro atsivesti žalmargę.

Bidefordo, Devono, ir Bude miestų ūkininkai nusprendė supirkti visa pieną, taip parodydami, jog yra nepatenkinti dėl per mažų pieno supirkimo kainų. Pieną superkantis prekybos centrų tinklas siūlo 75 p. už daugiau nei du litrus pieno.
Kaip pranešė naujienų portalas bbc.co.uk, tai nebe pirmas per pastarąsias kelias dienas Jungtinėje Karalystėje (JK) įvykęs protestas. Tačiau po šio taikaus incidento prekybos centrų tinklas sutiko supirkimo kainų daugiau nebemažinti.
 
Akcijos iniciatorius Bude mieste Michaelas Shadwickas, teigė, jog parduotuvės personalas buvo priblokštas tokių veiksmų. „Mes ištuštinome visas lentynas pieno skyriuje, nepalikome nieko, mūsų misija įvykdyta”, - teigė M. Shadwickas.
 
„Tikimės, kad ši žinutė pasieks pirkėjus, kurie supras, jog ūkininkus reikia remti“, - kalbėjo akcijos sumanytojas. M. Shadwick’as „Morrisons” prekybos tinklą apibūdina, kaip „vieną iš didžiausių žemų pieno supirkimo kainų kaltininkų.“
 
Pieno supirkimo kainos krito, nes šiuo metu JK pieno atsargų yra kur kas daugiau, nei reikia vartotojams.
„Morrisons” grupės komercijos direktorius Darrenas Blackhurstas teigė: „Mes stengiamės, kaip įmanoma sumažinti pieno kainas pirkėjams. Pripažįstame, jog dėl sumažėjusios pasaulinės pieno paklausos, JK susikaupė pieno perteklius, kuris ir kelia daug problemų pienininkyste užsiimantiems ūkininkams.”
Trečiadienį vykusiame susirinkime su NFU pieno produktų tarybos pirmininku buvo patvirtinta, jog „Morrisons“ nebemažins pieno supirkimo kainų tiekėjams.
  

Žymos: Protestas, Morrisons, Pienas

Komentarai

Naujausi straipsniai