Parengė Paulius Valatkevičius   |   2011-05-23

Trokštamiausi darbuotojai JK – rytų europiečiai

  
Trokštamiausi darbuotojai JK – rytų europiečiai
© Tesco
SCO parduotuvių vadovų ieškojo Slovakijoje.

Metų pradžioje beveik visi Jungtinės Karalystės darbdaviai į naujai sukurtas darbo vietas priėmė užsieniečius. „The Sun“ rašo, kad net keturi iš penkių nusamdytų žmonių turi kitų valstybių pasus. Kas ketvirtas naujas darbuotojas yra atvykėlis iš Rytų Europos.

Darbo rinka metų pradžioje parodė atsigavimo ženklus. Nors ekspertai perspėja, kad pakilimas gali būti laikinas, tačiau tai buvo puiki naujiena taupymo programą vykdančiai vyriausybei. Iki balandžio JK buvo sukurta 411 tūkst. naujų darbo vietų, iš kurių 334 tūkst. užėmė užsieniečiai. Atvykėliams iš naujųjų Europos Sąjungos narių atiteko 129 tūkst. darbų.
Paaiškėjus šiems skaičiams, kai kurie ekspertai ėmė skambinti pavojaus varpais. Organizacijos „MigrationWatchUK“ pirmininkas, seras Adrew Greenas teigė, kad pigi darbo jėga nukonkuruoja britus. Šie skaičiai yra sukrėčiantys. Imigracijos šalininkai nebegali apsimetinėti, kad atvykėliai nesudaro konkurencijos britams“, - pabrėžė A.Greenas.
 
Prieš du mėnesius britų žiniasklaida mirgėjo pranešimais, kad prekybos tinklas „Tesco“ Slovakijoje ieškojo parduotuvių vadovų. Gamybos milžinė „Doosan“ naujos elektrinės statybai pasiteklė suvirintojus iš Filipinų.
 
Darbo ir pensijų departamento atstovė spaudai sakė, kad vyriausybė keičia sistemą, siekdama paskatinti britus dirbti, o ne gyventi iš pašalpų. Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, kad darbo šiuo metu neturi 2,46 mln. JK gyventojų arba 7,7 proc. Tai 0,1 proc. mažiau nei buvo vasarį. Mažėjantis nedarbas leidžia tikėtis, kad dėl sparčiai kylančios infliacijos namų ūkiai nukentės mažiau. Kainos per balandį JK padidėjo 4,5 proc. Tai didžiausias šuolis per daugiau kaip dvejus metus.
 
Jaunimo nedarbas taip pat mažėja, nors padėtis išlieka sudėtinga. Darbo šiuo metu neturi kas penktas 16–24 metų jaunuolis.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai