tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-10-24

Th. May tarsis su Škotija ir Šiaurės Airija

  
Th. May tarsis su Škotija ir Šiaurės Airija
© JK narės nepatenkintos derybų eiga.
flickr.com
Galutinis sprendimas priklausys vyriausybei.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May susitiks su Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos pirmaisias minsitrais ir pasiūlyms jiems „Brexit“ ministro D. Davis „tiesioginę liniją“.

 Referendumo dėl narystės Europos Sąjungos metu Škotija ir Šiaurės Airija balsavo už tai, jog šalis turėtų likti ES, tuo tarpu Velsas nubalsavo už pasitraukimą.
Vos paaiškėjus referendumo rezultatams, Škotija ėmė reikšti nepasitenkinimą ir ne kartą prabilo apie antrojo nepriklausomybės referendumo paskelbimą ir apie tai, jog JK vyriausybė neatsižvelgia į Škotijos poreikius. Neseniai savo nepasitenkinimą vyksiančiomis derybomis išreiškė ir Šiaurės Airija. O vos prieš keletą dienų nepasitenkinimą išreiškė ir už „Brexit“ nubalsavęs Velsas.
 
Škotijos, Šiaurės Airijos ir Velso pirmieji ministrai pabrėžia, jog itin svarbu išsaugoti JK narystę bendroje Europos Ekonominėje erdvėje ir nori, jog visos Jungtinės Karalystės šalys narės ir parlamentas galėtų balsuoti dėl „Brexit“ nuostatų.
 
Prieš susitikimą su valstijų lyderiais Th. May sakė, jog yra pasiruošusi išklausyti pirmųjų minsitrų pasiūlymus, bet galutinis sprendimas priklausys vyriausybei.
 
Šiaurės Airija nori ypatingo ES statuso
 
 
  

Žymos: Velsas, Šiaurės Airija, Škotija, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai