Tiesa.com   |   BNS   |   2017-05-10

Th. May partija nebuvo apkaltinta pažeidus rinkimų išlaidų taisykles

  
Th. May partija nebuvo apkaltinta pažeidus rinkimų išlaidų taisykles
© Facebook nuotr.
Konservatorių partija nebuvo pateikti kaltinimai dėl finansinio sukčiavimo.
Mūsų rinkimų įstatymai turi būti vykdomi ir jų turi būti laikomasi. Griežti išlaidų limitai nustatyti ne be priežasties: kad pinigais nebūtų galima nusipirkti valdžios.

Trečiadienį oficialiai paskelbta, kad Jungtinės Karalystės (JK) valdančiojo konservatorių partijai nebus pateikti baudžiamieji kaltinimai dėl tariamai pažeidus rinkimų išlaidų taisykles praėjusių rinkimų 2015-iais metu.

Pasak politikos analitiku, šis sprendimas ministrei pirmininkei Theresai May prieš ateinantį mėnesį vyksiančius pirmalaikius parlamento rinkimus leido lengviau atsikvėpti.
„Išstudijavus įrodymų bylas iš 14 policijos padalinių visoje Anglijoje, nebuvo rasta pagrindo „jokiems baudžiamiesiems kaltinimams“, - nurodė pagrindinė šalies prokuratūra CPS.
 
Už neteisingai deklaruotas išlaidas 2015 metų visuotiniams rinkimams ir trejiems papildomiems rinkimams 2014 metais rinkimų priežiūros institucija kovo mėnesį skyrė konservatoriams didžiausią kada nors jos paskirtą bausmę – 70 tūkst. svarų.
 
Policijos tyrimų metu buvo aiškinamasi, ar kandidatai 2015 metais pažeidė įstatymą partijos aktyvistų, kurie autobusais vyko į svarbias vietas, išlaidas įrašydami į nacionalines išlaidas, o ne į labiau apribotus vietos biudžetus.
 
„Nors esama požymių, kad ataskaitos galėjo būti netikslios, nepakanka įrodymų, kad kurie nors kandidatai ar veikėjai elgėsi nesąžiningai“, - pareiškime nurodė CPS specialiojo skyriaus vadovas Nickas Vamosas.
Konservatorių partijos pirmininkas Patrickas McLoughlinas pasveikino šias išvadas ir sakė, kad įtarimai buvo „politiškai motyvuoti ir nepagrįsti“.
„Džiaugiamės, jog teisinės sistemos pareigūnai patvirtino, kuo visą laiką tikėjome: kad šie konservatorių kandidatai nepadarė nieko bloga“, - sakė jis.
 
Tačiau opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pareiškė, kad išvados jį nustebino.
Nors pabrėžė CPS nepriklausomybę, jis sakė: „Mūsų rinkimų įstatymai turi būti vykdomi ir jų turi būti laikomasi. Griežti išlaidų limitai nustatyti ne be priežasties: kad pinigais nebūtų galima nusipirkti valdžios.“
 
Šiuo metu konservatoriai populiarumu lenkia leiboristus, bet kai kurie analitikai prognozuoja, kad jie gali pasiekti triuškinamą pergalę ir kad tam gali pasitarnauti įsitikinimas, jog J.Corbynas nėra „Brexit“ rėmėjas.
 
  

Žymos: Rinkimai, Jeremy Corbyn, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai