Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-11-18

Teismas: Škotija gali vetuoti „Brexit“

  
Teismas: Škotija gali vetuoti „Brexit“
© Flickr.com nuotr.
Teismo manymu, derybose turėtų dalyvauti ne tik vyriausybė.
Teismo sprendimas suteikia teisę šioms šalims kreiptis į teismus su prašymu įsikišti į derybas.

Aukščiausiasis teismas penktadienį paskelbė, jog Velso ir Škotijos vyriausybės turi teisę prašyti dalyvauti rengiant Jungtinės Karalystės strategiją dėl „Brexit“.

iuo metu rengia išskirtinai JK vyriausybė, kurios vadovė neatskleidžia pasitraukimo iš Europos Sąjungos plano. Šią savaitę net suabejota, ar toks planas apskritai egzistuoja.
Tuo tarpu Velsas ir Škotija jau anksčiau išreiškė nusivylimą, kad jos yra ignoruojamos ir neturi žodžio rengiant „Brexit“ strategiją Londone. Škotai dėl to net svarsto galimybę atsiskirti nuo JK.
 
Tuo tarpu šiandieninis aukščiausiojo teismo sprendimas suteikia teisę šioms šalims kreiptis į teismus su prašymu įsikišti į derybas. Teismas neatmetė teisinės galimybės „nors ir labai menkos“, jog Škotijos parlamentas galėtų vetuoti pasitraukimą iš ES, mat Škotijoje per referendumą už išlikimą ES balsavo kur kas daugiau gyventojų nei norinčiųjų trauktis.
 
Šalys tikriausiai pasinaudos suteikta galimybe teistis su vyriausybe.
 
Anksčiau teismo sprendimu paskelbta, jog į JK vyriausybės derybas privalo būti įtrauktas ir šalies parlamentas, tačiau galutinis žodis dėl to bus tartas gruodį.
Jeigu šis ir kiti sprendimai bus nepalankūs, abejojama ar vyriausybė spės pradėti derybas kaip pažadėjusi – ateinančių metų kovą.
 
 
 
  

Žymos: Velsas, Vyriausybė, Škotija, Derybos, Aukščiausiasis teismas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai