Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-01-12

Tankai keliaus į metalo laužą

  
Tankai keliaus į metalo laužą Iš 400 „Challenger 2“ kovos tankų gali būti palikta tik 50.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija paskelbė apie planus radikaliai mažinti kovinių tankų parką. Tai iš esmės reikštų, kad tanką išradusi valstybė ruošiasi atsisakyti kariavimo šarvuotomis mašinomis patirties, susiklosčiusios beveik per šimtmetį.

="text-align: left">Per artimiausius pusantrų metų bus išparduota arba atiduotaį metalo laužą 1,4 tūkst. šarvuotų pėstininkų transporterių bei 1,2 tūkst. CVRT lengvųjų tankų. „Warriors“ tankų pajėgos nuo 800 vnt. tikriausiai bus sumažintos iki 270, o ir šios bus tobulinamos pagal specialią apie 800 mln. svarų sterlingų kainuosiančią programą. Iš 400 „Challenger 2“ kovos tankų, atlikusių svarbų vaidmenį Irako kampanijos metu, gali būti palikta tik 50, ir jų pakaktų vos vienam pulkui.
 
Aukštesnieji karininkai nuogąstauja, kad šalis neteks pajėgumų kariauti didelės apimties tankų mūšių, informuoja telegraph.co.uk. Jų manymu, įgyvendinant Strateginės gynybos ir saugumo politiką sumažinti karinį parką daugiau kaip 3 tūkst. vienetų yra per didelė rizika, bet lieka tikėtis, kad mažiausiai penkerius metus nebus būtinybės dalyvauti tarptautinėse šarvuočių ir tankų operacijose.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai