Mantas Petruškevičius   |   2014-04-09

Svetainės, sumokančios pirkėjams už pirkimą

  
Svetainės, sumokančios pirkėjams už pirkimą Internetinių portalų dėka pirkėjai gali susigrąžinti dalį pirkiniams išleistos sumos.

Tikriausiai sunkiai surastumėme pirkėją, kuris nenorėtų prekės ar paslaugos įsigyti kaip įmanoma pigiau. Be daugybės, akcijų nuolaidų ir kitų specialių pasiūlymų šiandien būtų sunku įsivaizduoti savo kasdienį apsipirkinėjimą.

 Būtų keista, jeigu prekybos centruose neliktų pirkėjus viliojančių pasiūlymų „už pusę kainos“ arba „perkate du – trečias nemokamai“. Tačiau bėda ta, jog dažnai sugaudyti vieną ar kitą nuolaidą būtent tai prekei, kurią trokštame įsigyti, nėra taip paprasta. Turbūt ne kartą yra tekę aptikti patrauklią nuolaidą tiems daiktams ar maisto produktams, kurių net neketinote įsigyti. Tačiau galop susiviliojote, taip išleisdami dar daugiau pinigų, nei planavote iš anksto.
Kai kas tokias ne visuomet reikalingas akcijas laiko viena iš pagrindinių masinio vartojimo, daiktų kulto ar netgi masinio nutukimo priežasčių. Vis dėlto, nuolaidomis ir kitomis patraukliomis akcijomis naudojantis protingai, galima nemažai sutaupyti. Ypač, jeigu gerai žinote, kokios prekės ar paslaugos ieškote. Būtent šiems pirkėjams yra skirti grynųjų pinigų susigrąžinimo internetiniai portalai, arba angliškai, cashback websites. Tad, kaip jie veikia ir kokia iš jų nauda?
 
Kas yra cashback websites?
 
Šie internetiniai portalai veikia kaip tarpininkai tarp pirkėjo ir pardavėjo, skatindami pirkėją įsigyti trokštamą prekę ir už tai susigrąžinti tam tikrą sumokėtų pinigų dalį. Nauda visiems: pardavėjas taip reklamuoja savo prekinį ženklą ir prekę, o pirkėjas atgauna dalį sumokėtų pinigų sumos, dažniausiai nuo 2 iki 10 procentų. Internetinis portalas tokiu atveju iš pardavėjo gauna komisinį mokestį.
 
Nuo ko pradėti?
Prieš pradėdami naudotis pinigų susigrąžinimo paslauga, dažniausiai reikia užsiregistruoti internetiniame portale. Vienos iš pačių populiariausių ir dažniausiai Jungtinės Karalystės pirkėjų naudojamų internetinių svetainių yra Quidco.co.uk ir Topcashback.co.uk. Kiekvienaoje iš jų yra užsiregistravę virš trijų milijonų unikalių pirkėjų. Kuo didesniame skaičiuje tokių portalų esate užsiregistravęs, tuo didesnė galimybė rasti geriausią pinigų susigrąžinimo pasiūlymą perkant vieną ar kitą ieškomą prekę.
 
Pavyzdžiui, jeigu viename iš didžiųjų prekybos tinklų, tokiuose kaip „Debenhams“, „John Lewis“ ar „Marks & Spencer” esate nusižiūrėję dovaną draugui ar giminaičiui, didelė tikimybė, kad viename iš portalų rasite pasiūlymą pirkti internetu ir susigrąžinti dalį išleistos už pirkinius sumos. Jeigu prekės vertė kiek didesnė, - tarkime, buitinė technika arba naujas televizorius – nuo išleistų 200-300 svarų į jūsų sąskaitą, tikėtina, gali sugrįžti £10-15.
 
Kokią sumą galima tikėtis susigrąžinti?
 
Šis procentas svyruoja priklausomai nuo konkrečių prekybos tinklų, tačiau dažniausiai realu yra sulaukti nuo 2 iki 8 procentų „grąžos“ pasiūlymo. Dosniausi pasiūlymai kaip taisyklė pasitaiko įsigyjant paslaugas, tokias kaip automobilių nuoma, atostogų agentūros siūlomas kelionės paketas, taip pat pasirašant sutartį su mobiliojo ryšio, interneto ar elektros energijos tiekėju.
Nuo įsigyjimo dienos praėjus keletai savaičių, savo virtualiojoje portalo sąskaitoje jau galite tikėtis dalies sugrįžtančių pinigų. Naudojantis Quidco.co.uk tarpininkais, galite pasirinkti automatinio pervedimo į banko sąskaitą galimybę kiekvieną savaitę. Kitos opcijos leidžia pasirinkti ilgesnį kaupimo laiką arba netgi išsikeisti sukauptą pinigų sumą į populiariuosius „Amazon“ dovanų kuponus. Kaip skelbia kitas didysis portalas, Topcasback.co.uk, sukauptus pinigus į banko sąskaitą leidžiama susigrąžinti bet kuriuo metu.
 
Kokia iš to nauda portalams?
 
Pastarieji iš teikiamos paslaugos taip pat uždirba pelną. Be to, kad pritraukia milijonus lankytojų, jie taip pat parduoda dalį internetinės svetainės vietos reklamos užsakovams – tiems patiems prekybos tinklams, kurių prekiniai ženklai tampa dar geriau matomi ir pasiekiami didžiulei pirkėjų auditorijai internete. Kai kuriais atvejais parduotuvės portalams moka komisinius mokesčius už kiekvieną lankytojų paspaudimą ant nuorodos. Taip prekybos centrams padedama geriau pažinti pirkėjų lūkesčius, ištirti populiariausias paieškos prekes bei suteikiama visa įmanoma pirkinių statistiką. Be abejo, vėliau tai panaudojama marketingo ir rinkodaros tikslams bei reklamai būtent trokštamai tikslinei pirkėjų audotorijai.
 
Specialios kreditinės kortelės
 
Užsiregistravusiems pirkėjams neretai siūlomos ir specialios kreditinės kortelės, taip vadinamos casback cards. Jomis atsiskaitant paprastai gaunama dosnesnis pasiūlymas ir susigrąžinama didesnė pinigų suma apsipirkinėjant. Tai priklauso nuo kortelės savinimkui siūlomo procento, tačiau kartais įmanoma aptikti akcijų, kuomet nuo išleistos sąskaitos sumos gali būti grąžinama ir 5 procentai apsiperkant už tam tikrą pinigų sumą.
Apsipirkimas išmaniosiomis programėlėmis
 
Tai dar viena galimybė sutaupyti ir susigrąžinti neretai didesnę pinigų sumą už prekes, nei perkant tiesiog internetu. Taip portalai stengiasi sudominti dar didesnę pirkėjų auditoriją, dažniausiai dirbančią, vidutinio amžiaus, jaunesniąją ir šiek tiek mokesnę. Atsisiuntus išmaniąją programėlę į mobilųjį telefoną, galima stebėti geriausius pasiūlymus artimiausiose, netoliese esančiose parduotuvėse bei prekybos centruose. Svetainė Quidco.co.uk netgi siūlo susigrąžinti nedidelę papildomą sumą apsilankius vienoje ar kitoje parduotuvėje. Tereikia naudojantis mobiliąja programėle pasižymėti savo apsilankymą prekybos centre (check-in).
 
Paprastai šios išmaniosios aplikacijos turi begalę papildomų funkcijų, leidžiančių pasirinkti atskiruose prekybos centruose tik tuo metu taikomas nuolaidas. Vėliau telefonu netgi siūloma nufotografuoti apsipirkimo kvitą ir nusiuntus nurodyta nuoroda, sulaukti papildomų keletos svarų susigrąžinant dalį už prekes išleistos sumos.
 
Taigi, vietoje nemažai brangaus laiko ir neretai jėgų kainuojančio savaitgalinio apsipirkinėjimo, naudinga alternatyva gali būti prekes ir paslaugas įsigyti specialiuose, pirkėjams patogiuose ir išmaniuose portaluose. Ir už tai dar susigrąžinti dalį sumokėtų pinigų sumos.
 
Populiarios už pirkinius išleistų pinigų susigrąžinimo (cashback) bei kitos naudingos svetainės:
 
www.quidco.co.uk
www.topcashback.co.uk
www.avios.com
www.nectar.com
www.myvouchercodes.co.uk
www.wowcher.co.uk
www.groupon.co.uk
www.wahanda.co.uk
www.toptable.co.uk
www.vouchercloud.co.uk
www.bookmooch.co.uk
www.storemates.co.uk
www.hotukdeals.co.uk
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Išlaidos, Pirkimas

Komentarai

Naujausi straipsniai