tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-07-30

Sumažėjo plastikinių maišelių naudojimas

  
Sumažėjo plastikinių maišelių naudojimas
© flickr.com
Mokestos įvestas siekiant sumažinti taršą
Plastikinių maišelių naudojimas sumažėjo 85 proc.

Praėjusių metų spalio mėnesį prekybos centruose apmokęstinus plastikinius maišelius, dramatiškai sumažėjo jų naudojimas.

Prieš įvedant 5p. mokestį už maišelį, septyniuose didžiuosiuose Jungitnės Karalystės prekybos centruose buvo sunaudojama apie 7 bilijonus plastikinių maišelių kasmet. Per pirmus šešis mėnesius po jų apmokęstinimo, buvo sunaudota vos 500 milijonų maišelių. Tai yra plastikinių maišelių naudojimas nukrito 85 proc.
Tai yra pirmieji oficialūs duomenys po to, kai buvo įvestas 5p. mokestis už maišelį. Tokį mokestį buvo nutarta priimti siekiant sumažinti taršą ir apsaugoti gamtą. Džiuginantys skaičiai nuteikia optimistiškai, jog užsibrėžtas planas per metus sunaudojamų maišelių skaičių sumažinti 6 bilijonais, veikia. 
 
Anglija buvo paskutinė šalis Jungtinėje Karalystėje, įvedusi mokestį už plastikinius maišelius. Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje toks mokestis buvo taikomas ir anksčiau. 
 
Prekybos vietos, kuriose dirba 250 ir daugiau darbuotojų, privalo imti 5p. mokestį už plastikinius maišelius. Įstatymas nėra taikomas mažesnėms parduotuvės bei popieriniams pirkinių maišeliams. Išimtys taip pat yra daromos kai kuriems produktams, pavyzdžiui žaliai mėsai, žuviai, receptiniams vaistams ir pan.
  

Žymos: plastikiniai maišeliai, mokestis, Tarša, prekybcentriai

Komentarai

Naujausi straipsniai