Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-09-25

Sukčiai išviliojo įspūdingą sumą

  
Sukčiai išviliojo įspūdingą sumą
© PxHere nuotr.
Naudojantis internetine bankininkyste JK gyventojai prarado didžiulius pinigus.
Tokiais atvejais nei mokėtojas, nei bankas realiuoju metu grėsmės negali įžvelgti

Per pirmąjį šių metų pusmetį sukčiai iš Jungtinės Karalystės gyventojų išviliojo milžinišką sumą pinigų – žmones kartais apgauti nėra labai sunku.

Šalies finansiniame sektoriuje veikiantį verslą vienijanti organizacija „UK Finance“ skelbia, kad atsiskaitydami internetu per pusmetį žmonės prarado 500 mln. svarų sterlingų.
145 milijonai prarasti žmones apgaunant labai primityviu būdu: prašant atlikti išankstinius mokėjimus arba parduoti neegzistuojančias prekes – pinigai sumokami, o prekės nėra. Tokio sukčiavimo atvejais reikia kreiptis į policiją, ieškomi kaltininkai.
 
Tačiau didesnę sumą – likusius 345 mln. £ – sukčiai pasisavino nelegaliai perimdami bankinių transakcijų kontrolę ir pinigus nukreipdami kitur. Tokiais atvejais nei mokėtojas, nei bankas realiuoju metu grėsmės negali įžvelgti.
 
Tokiais atvejais bankas atlygina patirtus nuostolius.
 
Teigiama, kad dažniausiai žmonės nukenčia atsiskaitydami už prekes ar paslaugas, rečiau – pervesdami pinigus į kitas sąskaitas.
 
Užregistruoti keli tūkstančiai atvejų, kai žmonės pinigus į nurodytas sąskaitas pervedė klausydami sukčių nurodymų – apgavikai su jais susisiekė apsimesdami policininkais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais.
 
Vartotojus ginančios grupės „Which?“ atstovai tikina, kad žmonių pinigų apsauga labiau turėtų rūpintis bankai, kurių pastangos kovoje su sukčiais dabar yra „apgailėtinos“.
„Šie skaičiai parodė, kokio didžiulio masto problema yra šie sukčiavimai, o bankai neįdėjo pakankamai pastangų, kad apgintų savo klientus, kurie gali patirti gyvenimą keičiančių nuostolių“, – sakė „Which?“ pinigų ekspertas Garethas Shaw.
  

Žymos: Sukčiavimas, nuostoliai, Internetinė bankininkystė, apsipirkimas internetu

Komentarai

Naujausi straipsniai