Tiesa.com   |   2010-11-16

Studentai planuoja naujas akcijas

  
Studentai planuoja naujas akcijas Praėjusią savaitę beveik 50 tūkst. studentų surengė protesto akciją.

Lapkričio 24 d. Britanijos studentų judėjimas „Education Activist Network“ ketina surengti naujas protesto akcijas prie premjero rezidencijos ir prie liberaldemokratų partijos būstinės. Akcijos nukreiptos prieš vyriausybės planus didinti studijų kainą.

Praėjusią savaitę beveik 50 tūkst. Nacionalinės studentų sąjungos narių atvyko į Londoną iš Anglijos, Velso ir surengė demonstraciją britų sostinės centre. Taikiai prasidėjusi, protesto akcija virto smurto proveržiu, o dalis studentų nusiaubė Britanijos konservatorių partijos būstinę. Policijai teko suimti keliolika žmonių, o dar 14 žmonių buvo sužeista.
Po akcijos Nacionalinė studentų sąjunga pasmerkė smurtą ir teigė, kad ateityje sąjungos nariai pasipiktinimą reikš tik taikiai. Pasak studentų atstovų, protesto akcija prie konservatorių partijos būstinės – tik pirmoji iš daugelio. „Education Activist Network“ ragina studentus, profesąjungas ir bedarbius prisijungti prie protesto demonstracijų pieš reformą.
 
Studentai nesutinka su valdžios planais sumažinti finansavimą švietimui, o švietimo įstaigų finansavimo naštą perkelti studentams, didinant mokestį už mokslą.
Nuo 2012 metų minimalų mokestį už studijas norima padidinti iki 6 tūkst. svarų per metus. Be to, universitetai turės teisę šį mokestį padidinti iki 9 tūkst. svarų - 3 kartus daugiau nei dabar.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai