Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2012-08-21

Stanstedo oro uostas bus parduotas

  
Stanstedo oro uostas bus parduotas Tikimasi, kad pardavus Stanstedo oro uostą keleiviams sumažės išlaidų

Oro uostų savininkai „BAA“ nusprendė parduoti Stanstedo oro uostą užbaigdami ilgai trukusias diskusijas, pranešė bbc.co.uk.

 Nuo 2009 metų kompanijai „BAA“ siūloma parduoti oro uostą dėl vis didėjančio varžymosi tarp Londono oro uostų. Kompanijai buvo liepta parduoti ne tik Stanstedo, bet ir Gatwicko oro uostus, o taip pat vieną iš dviejų Edinburgo arba Glasgow oro uostą. Konkurencinė komisija paskelbė, kad Stanstedo ir Heathrow oro uostuose aptarnaujami skirtingos rinkos klientai ir norėtų šią problemą išspręsti.
„Ryanair“ vadovai ilgą laiką buvo nepatenkinti tuo, kaip „BAA“ valdo Stanstedo oro uostą bei kainomis, kurias oro linijos privalo mokėti, naudodamosi šiuo oro uostu. „BAA“ paskelbus apie Stanstedo pardavimą, „Ryanair“ vadovas Stephenas McNamara pareiškė besidžiaugiantis šiuo sprendimu: „Galbūt pasikeitus savininkams, pagerės oro uosto būklė, sumažės kainos bei padaugės aptarnaujančio personalo, tad dabartiniam personalui taps lengviau“.
 
Stanstedo oro uostas – trečiasis pagal populiarumą Londono oro uostas bei ketvirtas visoje šalyje. Šiaurės Rytų Anglijoje „BAA“ skraidina apie 90% keleivių, Škotijoje – 84%, tad ši kompanija beveik neturi konkurentų ir patys gali nustatinėti didžiąją dalį kainų. „BAA“ jau užpildė Edinburgo oro uosto pardavimo dokumentus.
 
  

Žymos: Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai