Tiesa.com   |   Youtube   |   2015-05-15

Šokiruojantis video: kaip lengvai pagrobti vaiką?

  
Šokiruojantis video: kaip lengvai pagrobti vaiką?
© Flickr nuotr.
Socialinis ekperimentas atskleidžia skaudžią realybę.
Vaikai, išvydę augintinį ir vos kelias minutes pasikalbėję su nepažįstamuoju, įsikibo jam į ranką ir nedvejodami ryžosi su juo eiti „apžiūrėti” kitų šuniukų

Socialiniuose tinkluose plinta šokiruojantis svetainės „Youtube” video įrašas, kuriame atskleidžiama, kaip lengvai vaikai gali būti išviliojami iš žaidimų aikštelės visiškai svetimo žmogaus. „YouTube” vartotojas, save vadinantis „JoeySalads”, atliko socialinį eksperimentą, kurio metu žaidimų aikštelėje keletos mamų paprašė sutikimo pakalbinti jų vaikus ir pabandyti juos išsivesti.

Kaip pranešė portalas bbc.co.uk, visos mamos, lyg susitarusios tvirtino, jog eksperimentas nepavyks, nes jų vaikai yra išmokyti nesikalbėti su nepažįstamaisiais, o juo labiau kur nors su jais eiti. Realybė pasirodė kitokia. Eksperimento autorius su savimi vedėsi mažą šuniuką, kuris vyrui ir padėjo mamų akyse išvilioti daugybę vaikų iš žaidimų aikštelės.
„Ar nori eiti su manimi ir apžiūrėti kitų šuniukų, kuriuos turiu namie?” – klausė mažųjų vyras.
 
Vaikai, išvydę augintinį ir vos kelias minutes pasikalbėję su nepažįstamuoju, įsikibo jam į ranką ir nedvejodami ryžosi su juo eiti „apžiūrėti” kitų šuniukų. Video įrašo pabaigoje „JoeySalads” slapyvardžiu prisistatantis vyras teigia, jog kiekvieną dieną pasaulyje yra pagrobiama 700 vaikų. Tai - daugiau nei ketvirtadalis milijono per metus. „Ar tavo vaikas saugus?”, – retoriškai klausia projekto autorius.
 
Rusijoje taip pat buvo atliktas panašus eksperimentas. Projektą vykdęs vyras suklydo, priėjęs prie vaiko ir pasakęs, kad jį siuntė vaiko mama. Užkalbintoji mergaitė paklausė vyriškio, ar šis žino slaptažodį? Pasirodo, mergaitės mama, norėdama apsaugoti dukrą nuo pavojingų žmonių, mergaitei pasakė, kad jei ją pasiims mamos siųstas žmogus, jis slaptažodį žinos.
 
Eksperimento video galite pažiūrėti čia:
 
 
  

Žymos: Eksperimentas, Video,, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai