Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-03-22

Šokiruojantis „rūpestis“ žmogumi: senolė palikta tarp kirminų

  
Šokiruojantis „rūpestis“ žmogumi: senolė palikta tarp kirminų
© Facebook nuotr.
Pasibaisėtinas senolės gyvenimo sąlygas Ursula Norris paskelbė viešai.
Akivaizdu, kad įvairiausių sveikatos sutrikimų kamuojama senole niekas nesirūpino.

XXI amžiaus Anglijoje kai kurie žmonės gyvena lyg viduramžiais – garbaus amžiaus Nottinghamo gyventojos namuose sąlygos buvo pasibaisėtinos nepaisant to, kad savivaldybė mokėjo pinigus žmonių priežiūra besirūpinančiai agentūrai.

tvejis anksčiau šį mėnesį paaiškėjo visiškai atsitiktinai, kai viena moteris greta kelio pastebėjo sunkiai besiorentuojančią senolę ir pasiūlė pavėžėti ją namo. Parvežusi 93 metų senolę namo vietos gyventoja Ursula Norris užėjo pas ją į namus ir buvo šokiruota.
 
Anot liudininkės, pravėrus namų duris pasijuto nenusakoma smarvė, visur buvo pilna šiukšlių, kilimėlis „prilipęs prie ant grindų esančio pelėsio“, maisto produktų galiojimo laikas pasibaigęs, visur pilna kirminų. Rastas duonos kepalas buvo toks senas, kad pavirtęs į dulkes.
 
Buvo daugiau nei akivaizdu, kad įvairiausių sveikatos sutrikimų kamuojama senole niekas nesirūpino. Ji pati sakė neturinti artimųjų, kurie ją lankytų. 
 
U. Norris apie šią situaciją pranešė vietos savivaldybei, tačiau nelaukė, kol valdininkai imsis veiksmų ir, pasikvietusi į pagalbą draugus, senolės namus sutvarkė ir ėmė kasdien ją lankyti. Pasibaisėtinas sąlygas ji paskelbė ir viešai, savo „Facebook“ paskytoje.
Tuo tarpu savivaldybėje paaiškėjo, kad senole privalėjo pasirūpinti kompanija „Sevacare“, kuri, pagal sutartį, penkerius metus mieste teikia slaugos namuose paslaugą. Kodėl kompanija, kurios šūkis „priežiūros profesionalai“, paliko likimo valiai, bus išsiaiškinta tyrimo metu.
 
Apie pasibaisėtinas senolės gyvenimo sąlygas informuota ir policija.
 
„Sevacare“ taip pat pradėjo vidinį tyrimą, kompanijos atstovai teigia, kad senolė pateko į grupę tų asmenų, kurių oriežiūra buvo vykdoma „paskambinant jiems kartą per savaitę“.
 
Anglijoje priežiūros paslaugas teikiančios kompanijos rūpinasi tūkstančiais senolių, kuriems būtina pagalba buityje. Praėjusių metų rugsėjį šias bendroves kontroliuojanti komisija paskelbė, jog šioje srityje būtina pasitempti – dėti daugiau pastangų siekiant užtikrinti senolių saugumą, taip pat sukritikuotas kompanijų gebėjimas greitai reaguoti į pranešimus.
  

Žymos: Skurdas, Nottinghamas,, nepriežiūra

Komentarai

Naujausi straipsniai