Mantas Petruškevičius   |   2015-06-17

Slides pigiausia ruošti vasarą

  
Slides pigiausia ruošti vasarą Geriausias laikas ruošti slides – vasara.
Kad ir kur keliautų, sutaupyti ir išvengti bereikalingo išlaidavimo nori visi keliautojai.

Saulėti orai, vilioja vandens telkiniai su paplūdimiais, oro uostai pilni turistų, ir visai nedaug beliko iki vidurvasario. Nors už lango – šiltasis metų laikas, tačiau jau nuo liepos vidurio prasidės geriausi pasiūlymai ateinančiam slidinėjimo sezonui.

Ne taip svarbu, ar esate slidinėjimo mėgėjas, ar snieglenčių sporto entuziastas – įsimintinoms atostogoms gerame kalnų kurorte už pusę kainos atsispirti nėra paprasta. Tereikia nepavėluoti ir roges pradėti ruošti jau vasarą.
Šį kartą „Tiesoje“ supažindinsime su patraukliausiais žiemos slidinėjimo kurortais ir patarsime, kaip efektyviai planuoti kelionės išlaidų biudžetą nelaukiant rudens, kai slidinėjimo kurortų kainos kasdien ima kilti į viršų.
 
Pigiausių šalių trejetukas
 
D. Britanijos pašto Asmeninių finansų departamento atlikto tyrimo duomenimis, pigiausia vieta britams, kur galima nebrangiai praleisti ateinančios žiemos atostogas, yra Bulgarijos Bansko kurortas. Šešių dienų atostogos vienam žmogui, į kainą įskaičiavus skrydžio išlaidas, slidinėjimo reikmenų nuomą ir maitinimą vieną kartą per dieną, Bulgarijoje atsieitų apie 250 svarų.
 
Kitas mažiausiai išlaidų reikalaujančias slidinėjimo vietas galima atrasti Austrijoje ir Prancūzijoje. Aplankyti Mayrhofeno ir Schladmino kurortinius miestelius Austrijoje, kaip ir Morzine arba Les Deaux Alpes Prancūzijoje, vienam žmogui iš Didžiosios Britanijos kainuos apie 400–450 svarų. Visai nedaug atsilieka La Thuile Italijoje ar Prancūzijos žiemos kurortas Serre Chevalier.
 
Slidinėtojų rojumi dažnai vadinamą Šveicariją šiemet pasirinkę poilsiautojai negalėtų pasigirti tokiomis patraukliomis kainomis. Šešioms dienoms išsiruošus į Nendazo ar Saint Antono kurortus, išsiversti be 500 svarų gali būti labai sudėtinga.
 
Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų ne mažiau svarbus, nei viešbučio ir lėktuvo rezervavimas. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų ne mažiau svarbus, nei viešbučio ir lėktuvo rezervavimas.
5 patarimai, kaip sutaupyti pinigų
 
Be abejo, sprendimas, į kurią šalį ar kurortą keliauti slidinėti, visuomet yra atsakingas ir pasirenkamas apsvarsčius daugelį aplinkybių bei susidėliojus savus kelionės prioritetus.
Tačiau, kad ir kur keliautų, sutaupyti ir išvengti bereikalingo išlaidavimo nori visi keliautojai. Pateikiame penkis patarimus, kurie padės sutaupyti ir gerai praleisti atostogas slidinėjimo kurorte ateinančią žiemą.
 
1. Kada keliauti pigiausia?
 
Norint išvengti žymiai didesnių kainų, nei apskritai žiemą, derėtų vengti kelionių į slidinėjimo kurortus šventinę savaitę bei tuo laikotarpiu, kai Naujuosius metus švenčia Rusijos gyventojai. Tuomet būna itin didelis turistų iš Rytų antplūdis, o kainos dėl išaugusios paklausos kandžiojasi skaudžiausiai per visus metus.
 
2. Kur keliauti?
Kaip jau trumpai buvome apžvelgę anksčiau, ieškant geriausių kainų pasiūlymų vertėtų pasidairyti į kurortus, esančius Bulgarijoje, Austrijoje arba Prancūzijoje. Beje, nereikėtų atmesti ir JAV ar Kanados slidinėjimo trasų. Nors skrydžiui į šias šalis greičiausiai prireiks didesnio biudžeto, nei vykstant arčiau, tačiau kitos kelionės išlaidos ten dažniausiai būna mažesnės nei Europoje.
 
3. Ar verta apsidrausti?
 
Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų yra toks pats svarbus, kaip ir viešbučio ar lėktuvo rezervacija atostogoms. Kad ir kokia smagi pramoga gali būti ir yra slidinėjimas, vis dėlto leistis nuo stataus kalno ant slidžių yra daug pavojingiau, nei pakilti į viršukalnę. Net ir nedidelė trauma, patirta slidinėjant, gali kainuoti ne vieną savaitę nedarbingumo atostogų, taigi patartina iškylančią riziką suvaldyti maksimaliai.
 
4. Kada pradėti rezervacijas?
 
Kelionę rezervuoti patartina jau vasarą. Nuo rudens kainos pradeda kilti labai sparčiai, o vėlyva rezervacija gali atsieiti dvigubai brangiau nei liepos mėnesį. Paprastai žiemos atostogas turistai planuoja anksčiau, nei bet kurias kitas atostogas, dėl to kainos į viršų pradeda stiebtis gana anksti. Nuo automobilio nuomos iki slidinėjimo reikmenų komplekto – kuo anksčiau pasirūpinsite būtiniausiais kelionei reikalingais atributais, tuo pigiau jie atsieis.
5. Kokie dar namų darbai?
 
Be abejo, iš pirmo žvilgsnio, su atostogomis namų darbai negali turėti nieko bendro ar bent jau nedaug ką, tačiau nutarę keliauti nepagailėkite pusdienio ir atidžiai peržvelkite kainų palyginimo portalus. Palyginkite viską – nuo lėktuvo bilietų, viešbučių, iki sveikatos draudimo, automobilio ir slidžių nuomos.
 
Taip pat pasidomėkite, ar svečioje šalyje pigiau atsiskaityti grynaisiais pinigais, ar verčiau už prekes ir paslaugas mokėti kredito (debeto) kortele. Nustebtumėte išvydę, kokias sumas turistai visai be reikalo išleidžia komisiniams ir kitiems papildomiems mokesčiams, pasirinkę jiems neparankų atsiskaitymo būdą. Tai ypač aktualu Šveicarijoje.
 
Taigi, jeigu dar nežinote, kur ir kada atostogausite ateinančią žiemą, atminkite, kad vasara yra pats geriausias laikas ruošti roges žiemai.
  

Žymos: Atostogos, Mantas Petruškevičius,, Žiemos atostogos, Slidinėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai