Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-09-27

Škotai JK prognozuoja hiperkrizę

  
Škotai JK prognozuoja hiperkrizę
© Flickr.com nuotr.
Škotai lieka prie savo pozicijos – jiems ne pakeliui su izoliuota JK.
Ekonomikos smukimas skaudžiausiai paveiks jautriausias ir mažiausias pajamas gaunančias visuomenės grupes.

Škotams vis garsiau kalbant apie galimybę atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės, šios valdžia tikina, kad tai būtų klaidingas žingsnis ir ragina sekti paskui juos – išeinančius iš Europos Sąjungos.

Birželį įvykusio referendumo metu Šiaurės Airijos ir Škotijos gyventojai ryškia persvara balsavo už pasilikimą ES, tačiau buvo priversti paklusti visos JK bendrai valiai ir turės trauktis iš bendrijos. Tuo šios dalys yra nepatenkintos, o škotai jau žengė pirmuosius žingsnius link nepriklausomybės nuo karalystės ir planuoja surengti dėl to referendumą.
„Izoliuodama save Jungtinė Karalystė pasmerkia savo ekonomiką smukimui, tai lems viešųjų paslaugų ir socialinės apsaugos pablogėjimą, reiškia – skaudžiausiai paveiks jautriausias ir mažiausias pajamas gaunančias visuomenės grupes.
 
„Brexit“ buvo neapgalvotas sprendimas.
 
Be to, britų valdžia laiko paslaptyje savo priemones būsimosiose derybose dėl pasitraukimo su ES“, – savo nuomonės nekeičia Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.
 
Anot jos, izoliuotų britų laukia „hiperkrizė, dėl kurios atvėps žandikauliai“.
 
Jau šiuo metu Škotijoje vyksta ir iki žiemos truks speciali kampanija, kurios metu siekiama išsiaiškinti tikslią šalies poziciją dėl „Brexit“. Be kitų priemonių vyksta ir gyventojų apklausa. Manoma, jog išlikimas Europos Sąjungoje palankesnis škotų gerovei.
 
Iki šiol atsargiai tokias škotų kalbas vertinusios JK valdžios vadovė premjerė Theresa May tvirtina priešingai ir sako, kad po „Brexit“ šalies ekonomika suklestės, o JK taps laisvosios prekybos lydere visame pasaulyje, todėl škotai turėtų gerai pagalvoti apie atsiskyrimą.
„Mes išsiderėsime geresnes sąlygas Jungtinei Karalystei, o Škotijos laivų statyklos, maisto pramonė ir finansų sektorius tik prisidėtų prie to, kad taptumėme globaliais lyderiais.
 
Pasitraukdami mes padėtumėme škotams sustiprinti jų poziciją tarptautinėse rinkose, o ne susilpninti ją“, – sakė T. May.
 
 
 
  

Žymos: Škotija, Jungtinė Karalystė, brexit, Theresa May, Nicola Stureon

Komentarai

Naujausi straipsniai