Tiesa.com   |   2013-01-23

Siūlomas referendumas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES

  
Siūlomas referendumas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES Konservatoriai siūlo peržiūrėti Britanijos santykius su Europos Sąjunga.

Ilgai lauktame Jungtinės Karalystės premjero Davido Camerono pranešime nuskambėjo pasiūlymas dar iki 2017 metų surengti visuotinį referendumą dėl Britanijos pasilikimo Europos Sąjungoje (ES), pranešė Bbc.co.uk.

Anot premjero, tokį pasiūlymą teiktų konservatorių partija, jei laimėtų ateinančius rinkimus. D. Cameronas sakė, kad Britanijai yra kaip niekad būtina peržiūrėti savo santykius su Europos Sąjunga dar prieš pateikiant šį klausimą žmonių balsavimui. Tiesa, premjeras konkrečiai neįvardino, dėl kokių teisių susigrąžinimo būtų deramasi su Europos Sąjunga ir koks būtų sprendimas, deryboms nepavykus.
Įvertinus derybų rezultatus, patys gyventojai galėtų dalyvauti referendume, kuriame atsakytų į klausimą, ar Britanijai verta pasilikti, ar išstoti iš Europos Sąjungos. Tiesa, tokį referendumą organizuotų konservatorių partiją dar iki 2017 metų, jei laimėtų ateinančius parlamento rinkimus.
 
Konservatorių oponentai leiboristai kritikavo šį ministro žingsnį kaip silpną ir pataikaujantį savo partijoms interesams.
 
 
 
  

Žymos: Migracija, Europos Sąjunga, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai