Tiesa.com   |   Get Surrey   |   2015-01-12

Siūlomas įspūdingas atlygis už lapių žudiką

  
Siūlomas įspūdingas atlygis už lapių žudiką
© Wildlife Aid Foundation nuotr.
Naudoti šiuos žiaurius spąstus Anglijoje draudžiama jau daugiau nei pusę amžiaus.

Pasirodo, už informaciją apie gyvūnų žudikus irgi atsidėkojama dideliais pinigais. Pietryčių Anglijos Surėjaus apykinkių gyventojai, turintys inforamcijos apie dvi lapes nelegaliais spąstais nužudžiusį žmogų, pretenduoja į įspūdingą piniginį atlygį.

Dvi lapės į mirtį nešančius geležinius spąstus pateko Guilfordo miestelyje prie pat mokyklos. Vieną lapę gruodžio viduryje teko užmigdyti, kita prieš keletą dienų spąstuose rasta jau negyva. Manoma, kad būta ir trečios itin sunkiai sužeistos lapės, pranešė naujienų portalas „Get Surrey”.
„Lyga prieš žiaurų sportą” ir „Gyvūnijos pagalbos fondas” už informaciją, padėsiančią už grotų patupdyti lapių žudiką, įsteigė 1000 svarų apdovanojimą.
 
„Kaip ir pinklės, šie spąstai yra archiški ir itin žiaurūs prietaisai, skirti tik naikinti bei sukelti skausmui ir kančioms,” – sakė „Lygos prieš žiaurų sportą” atstovas Joe Duckworthas.
 
Gamtosaugininkai įspėja, kad pavojuje – ne tik lapės, bet ir naminiai gyvūnėliai ir net vaikai.
 
Spąstai, kuriais buvo užmuštos lapės, į juos pakliuvusį gyvūną nužudo panašiai, kaip pelėkautai – pelę. Tačiau kadangi šie spąstai yra skirti didesniems gyvūnams, jie yra gerokai didesni ir sunkesni.
Iš plieno pagamintas prietaisas praktiškai įkalina gyvūną taip, kad jis nebegali nė pajudėti. Jei gyvūnas mažesnis, užsiverdami spąstai gali visiškai sutraiškyti jo kaulus ar net nuplėšti galūnę.
 
Kol kas neaišku, kiek tokių nelegalių spastų gali būti primėtyta Surėjaus apylinkėse.
 
Tokius mirtį nešančius spąstus Jungtinėje Karalystėje naudoti uždraustai 1958-aisiais.
 
Turintys informacijos, kas Surėjuje gali taip žiaurai medžioti lapes, gali kreiptis į vietos policiją arba į apdovanojimą įsteigusias nevyriausybines organizacijas.
 
  

Žymos: Apdovanojimai, Lapės, Pinigai

Komentarai

Naujausi straipsniai