2011-06-22

Šiaurės Airijos gatvėse – šūviai ir susirėmimai su policija

  
Šiaurės Airijos gatvėse – šūviai ir susirėmimai su policija Belfaste sutelktos didelės policijos pajėgos.

Katalikiškoje Belfasto dalyje antrą naktį tęsiasi neramumai. Rytinėje miesto pusėje nežinomas nusikaltėlis paleido tris šūvius ir sužeidė fotografą. Policija teigia nežinanti, kas galėjo būti šaulio taikinys. Manoma, kad fotografas buvo sužeistas atsitiktinai, rašo BBC.

Kulka pataikė į žurnalisto koją, jis nuvežtas į ligoninę, pavojus jo gyvybei negresia. Po incidento policija pareikalavo, kad žiniasklaidos atstovai pasitrauktų kuo toliau nuo įvykių centro.
Rytinio Belfasto gatvėse antrą naktį iš eilės vyksta gyventojų ir policijos susirėmimai. Pareigūnai apmėtomi padegamaisiais užtaisais, petardomis, atakuojami fejerverkais. Jau dabar teigiama, kad tai didžiausia neramumų banga per pastarąjį dešimtmetį. Policija suskaičiavo, kad atakose dalyvauja apie 700 žmonių. Mažiausiai du iš jų buvo sužeisti.
 
Pirmadienį policija pranešė, kad jų mašinos ir pozicijos buvo apšaudytos. Vadovai pareiškė, kad tai „buvo bandymas nužudyti pareigūnus“. Antradienį policijos pajėgos buvo sustiprintos, atvažiavo dvi vandens patrankos, policija į riaušininkus šaudo guminėmis kulkomis.
 
Neramumai kilo, kai didelė grupė jaunuolių iš protestantiškų rajonų įsiveržė į katalikišką miesto dalį. Š.Airijoje didžioji dalis gyventojų yra protestantai, o katalikų yra mažuma.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai