Sigita Limontaitė   |   2012-09-10

Savo apsilankymu Londono skaitytojus pradžiugino N.Marčėnaitė (nuotraukos) 

  
Savo apsilankymu Londono skaitytojus pradžiugino N.Marčėnaitė (nuotraukos)
© Sigitas Matulis - photography
Į susitikimą susirinkę lietuviai žavėjosi rašytojos atvirumu bei šmaikštumu.

Nomeda Marčėnaitė beveik prieš metus visai Lietuvai pristačiusi savo pirmąją knygą vaikams – „Lėlė“, atvyko jos pristatyti ir Londono skaitytojams.

 Į pasimatymą su menininke susirinko beveik pilnas „Knygnešio“ knygynas. Knygos egzempliorius graibstyte išgraibstė tėvai, džiugindami savo atžalas bei lietuviško kaimo išsiilgę tautiečiai. Knygos pristatymą Nomeda pradėjo pasakodama apie savo dieną Londone ir keistą susitikimą su moterimi, kuri, paaiškėjo, besanti vaikų rašytoja.
Susitikti su rašytoja susirinko beveik pilnas knygynas. S. Matulio nuotr.
 
Kalbėdama žaismingai ir šmaikščiai rašytoja papasakojo knygos atsiradimo istoriją, pagrindinės veikėjos, mergaitės Vaivos bei jos lėlės sukūrimą. Pasak rašytojos, pirmoji jos knyga vaikams buvo labai laukta, kiekviena iliustracija turi atskirą istoriją. Knygą „Lėlė“ N. Marčėnaitė sakėsi parašiusi per pusantro mėnesio ir jaudinosi, kad jos niekas nenorės išleisti, tad pirmiausia davė ją įvertinti savo vaikams bei žurnalistei seseriai.
 
Ir vaikai, ir suaugę klausėsi N. Marčėnaitės net išsižioję. S. Matulio nuotr.
 
Trumpai pristatydama knygos turinį, rašytoja užčiuopė ir emigracijos temą. Nors pagrindinės knygos herojės mama išvyko į Airiją ir mergaitę paliko globoti močiutei, tačiau Nomedos teigimu, emigraciją ji siekė paliesti kiek įmanoma mažiau ir subtiliau. Pagrindinė knygutės idėja – vaiko identiteto paieška, apipinta lietuviško kaimo vaizdais.
Knyga "Lėlė" buvo parašyta per mėnesį su puse. S. Matulio nuotr.
 
Susirinkę lietuviai net išsižioję klausėsi Nomedos pasakojimų apie kūrybines kančias, pykčius su leidėjais bei pačia savimi. Rašytoja prisipažino nustebusi kuomet buvo apdovanota premija už patriotizmą. Susirinkusiems skaitytojams Nomeda nuolat siūlė klausti bei bendrauti su ja, tačiau visi buvo apžavėti šarmingosios laidų vedėjos kalbos ir norėjo klausytis tik jos. Pavargusi kalbėti viena, Nomeda lankytojams pasiūlė kartu išgerti, gal tada lengviau sektųsi bendrauti.
 
Kiekvienam norinčiam Nomeda dalijo autografus bei linkėjimus. S. Matulio nuotr. 
 
Po informatyvaus ir šelmiško knygos pristatymo, skaitytojai, įsigiję knygas, būriavosi laukdami, kol autorė pasirašys kiekvienam, o su kai kuriais dar ir nusifotografuos.
  

Žymos: Londonas, Sigita Limontaitė, Nomeda Marčėnaitė, Knygos pristatymas

Komentarai

Naujausi straipsniai