Evening Standart ir Tiesa.com inf.   |   2012-05-16

Rumunų elgetos okupuoja Londono centrą 

  
Rumunų elgetos okupuoja Londono centrą Vietiniai benamiai prisibijo ginkluotų atvykėlių.

Bedarbiai, elgetos, kišenvagiai ir prostitutės iš Rumunijos plūsta į Londoną. Artėjant Olimpinėms žaidynėms jie bando įsitvirtinti miesto centre, kurdami stovyklas tiesiog pagrindinėse gatvėse.

„Evening Standart“ rašė, kad policija praėjusią savaitę išvaikė grupę elgetaujančių atvykėlių iš Marble Arch. Šią savaitę rumunai įsikūrė Park Lane, prie pat Hyde parko. Gatvę savo namais pavertė apie 40 rumunų. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad jie miega gatvėse arba bando rasti prieglobstį metro sistemoje. Vienas britas elgeta laikraščiui sakė, kad naktimis Londono centre jam miegoti nebesaugu, nes atvykėliai ginkluoti peiliais. Kai kurie rumunai elgetos ir kišenvagiai turi žemėlapius su pažymėtomis vietomis, kuriose jiems reikia įsitvirtinti.
Britų žiniasklaida praneša, kad į Londoną kiekvieną dieną atvyksta rumunų prikimšti autobusai. Jie įsikuria tiesiog gatvėse: miega kartotinėse dėžėse, o mantą laiko dideliuose šiukšlių maišuose. Žurnalistai pastebėjo, kad kol policija tikrino grupelę atvykėlių, jų tautiečiai nesidrovėdami už kelių metrų prie parko tvoros atliko savo gamtinius reikalus.
 
Rumunai miesto centre. "Evening Standart" nuotr.  
 
Westminsterio councilas sukvietė „Home office“ ir Rumunijos ambasados atstovus aptarti susidariusios padėties. Pareigūnai problemą bando spręsti ir deportuodami rumunus. Kol kas pavyko išsiųsti 18 žmonių, bet tik po to, kai jie nusiprausė ir gavo naujų drabužių. To reikalavo juos išvežti turėjusi autobusų kompanija.
 
Vietiniai gyventojai sako, kad naktimis rumunų aplink Oxfordo gatvę tik padaugėja. Vienas parduotuvės savininkas tvirtino matęs 50 žmonių grupę, ieškančią vietos nakvynei. „Evening Standart“ kalbinti turistai baisisi padėtimi ir tvirtina tokių vaidų Londone nesitikėję išvysti. „Tai tarsi gatvė Trečiojo pasaulio šalyje“, - sakė turistas iš Naujosios Zelandijos.
 
Didelė dalis Londone centre elgetaujančių imigrantų visiškai nekalba angliškai, todėl pareigūnams kyla problemų bendraujant su jais. Westminsterio councilas prašo savo ir Rumunijos valdžios pagalbos parengiant informacinę kampaniją. Pareigūnai Londone mano, kad dalis atvykėlių yra suklaidinti dėl darbo galimybių Londone prieš Olimpines žaidynes.
 

  

Žymos: Londonas, Rumunija, Benamis

Komentarai

Naujausi straipsniai