Tiesa.com   |   Express.co.uk   |   2016-05-16

Referendumas: JK turės palikti milijonai ES piliečių

  
Referendumas: JK turės palikti milijonai ES piliečių Garantuoti imigrantų iš ES saugumo Vyriausybė šiuo metu negali.
Bet kuris šalyje legaliai gyvenantis ES pilietis po JK išstojimo iš Sąjungos turėtų teisę ir toliau likti šalyje. Bet kokie kiti pasiūlymai yra tiesiog absurdiški.

Vidaus reikalų ministras perspėjo, kad Jungtinei Karalystei (JK) nusprendus palikti Europos Sąjungą (ES), iš šalies turės išvykti apie tris milijonus imigrantų iš ES, - pranešė express.co.uk.

Lordų rūmuose buvo nagrinėjamas klausimas, kas nutiks šalyje gyvenantiems ir dirbantiems ES piliečiams JK nusprendus išstoti iš Sąjungos. Diskutuota, ar imigrantai iš ES turės teisę automatiškai pasilikti šalyje.
Pasirodo, to garantuoti Vyriausybė šiuo metu negali. Pasak politikų, situaciją prognozuoti sunku dėl to, kad toks įvykis yra „beprecedentinis”.
 
„JK išstojus iš ES, Vyriausybė darytų viską, kad užtikrintų imigrantų iš ES teises, tačiu jos nebebūtų ginamos pačios Europos Sąjungos”, - aiškino už pasilikimą ES agituojantys politikai. Preliminariais paskaičiavimais šalį gali tekti palikti apie trims milijonams imigrantų.
 
Tuo tarpu „Brexit” šalininkai Vyriausybę ir vėl apkaltino vykdant „Projektą: Baimė”. Pasak išstojimo iš ES šalininkų, tokie teiginiai yra absurdiški ir neatsakingi. Nepateikiant jokių rimtų argumentų stengiamasi įbauginti JK piliečius.
 
„Manau visiems aišku, kad bet kuris šalyje legaliai gyvenantis ES pilietis po JK išstojimo iš Sąjungos turėtų teisę ir toliau likti šalyje. Bet kokie kiti pasiūlymai yra tiesiog absurdiški. Vyriausybės vykdoma politika skirta sukelti paniką. Tai tik parodo jų desperaciją laikytis slaptų susitarimų su ES”, - teigė politikas Peteris Bone’as.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Referendumas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai