Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2012-09-07

Princas Harry išvyko į misiją Afganistane

  
Princas Harry išvyko į misiją Afganistane Princas Harry nuogumo skandalo nuodėmes išpirks Afganistane.

Princas Harry atvyko į Afganistaną ir pradėjo savo keturių mėnesių misiją, kurios metu pilotuos puolimui skirtą karinį „Apache“ malūnsparnį, pranešė telegraph.co.uk.

 Princo pareigos misijos metu bus pilotuoti malūnsparnį ir juo iš oro atakuoti sukilėlius, taip pat tikimasi, kad Harry kovos metu pridengs specialiųjų pajėgų karius misijoje. Atvykęs į stovyklą princas atrodė išvargęs, tačiau kur kas labiau atsipalaidavęs nei praeitos misijos Afganistane metu.
2008 metais princas Afganistane tik prižiūrėjo oro erdvę bei atliko pagalbininko, ne kario pareigas. Tuomet jis ir kartu kariavę kariai jautė didžiulę įtampą, nes princas skraidė vienas ir buvo bijomasi, kad Talibano kariai sužinos Harry buvimo vietą ir pagrobs ar net nužudys tokį svarbų asmenį.
 
Pasibaigus paskutinei misijai princas buvo mokomas pilotuoti kovinį malūnsparnį bei naudoti jame įtaisytus ginklus. Ateinančius keturis mėnesius jis skraidys su dar vienu pilotu bei bus apgyvendintas atskirai nuo Britanijos karinių pajėgų Afganistane, tad rizika jo sveikatai ir gyvybei kur kas mažesnė. Ruošdamasis šiai misijai Harry mokėsi ir esminių išgyvenimo Afganistane dalykų bei ruošėsi psichologiškai tam atvejui, jei būtų pagrobtas ir laikomas įkaitu.
 
Aviacinio būrio vadas Afganistane, kapitonas Jockas Gordonas sakė, kad „Harry kol kas jaučiasi gerai, tačiau jaudinasi nei daugiau, nei mažiau, negu kiti kariai. Drauge su kitais kariais jis didžiuojasi, kad dalyvauja šioje misijoje ir tarnauja tėvynei, bet ir aiškiai supranta šio darbo riziką. Artimiausius keturis mėnesius jis ne tik skraidys virš pavojingų zonų, jam gali tekti ir šaudyti“.
 
Prieš išvykdamas princas atsisveikino su savo šeima, jam buvo išsakyta daugybė gražių žodžių, padrąsinimų ir pasididžiavimo tostų. Harry brolis princas Williamas, išlydėdamas jaunėlį pasakė, kad didžiuojasi juo, bet nereikia jaudintis, nes „jis pilotuoja kompiuterinio žaidimo malūnsparnį, mat, „Apache“ – glotnus, greitas ir pažangus, tad jis galės bet kada pasprukti iš kovos“. Harry broliui atsikirto kandžiai: „O tu pilotuoji skalbimo mašiną, nes tavo „Sea King“ – ne kas kitas kaip senas ir tvirtas darbinis arklys“.
 
  

Žymos: Afganistanas, Princas Harry

Komentarai

Naujausi straipsniai