BBC ir Tiesa.com inf.   |   2011-11-21

Prieš didįjį streiką – vyriausybės ir profsąjungų žodžių karas

  
Prieš didįjį streiką – vyriausybės ir profsąjungų žodžių karas Profesinės sąjungos šiemet protestuos jau nebe pirmą kartą.

Profesinės sąjungos lapkričio 30 dieną ruošiasi streikui, kuris jau dabar vadinamas didžiausia šios darbininkų kartos protesto akcija. Milijonai viešojo sektoriaus darbuotojų yra nepatenkinti vyriausybės siūlymais didinti darbuotojų įmokas į pensijų sistemą ir ilginti pensinį amžių.

Savo ruožtu, vyriausybė perspėja, kad jeigu darbuotojai pakils nuo derybų stalo ir išeis į gatves, ministrų kabinetas atšauks „geriausius savo pasiūlymus“. Didžiausios šalies profesinės sąjungos balsavo ir nutarė streikuoti. Prie jų ketina prisidėti sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai bei mokytojai.
Valdančiųjų atstovas Francisas Maude BBC sakė, kad streiko atveju vyriausybė griežtins savo pasiūlymus ir dėlto pirmiausia nukentės protestuotojai. „Be jokios abejonės, kad mes peržiūrėsime savo pasiūlymą. Žinoma, mes toliau sieksime apsaugoti pačias mažiausias pajamas gaunančius žmones, bet kiti punktai bus peržiūrėti“, - ryžtingai kalbėjo F.Maude.
 
Politikai kaltina profsąjungas, kad jos ištraukė užantyje slėptą ginklą sėdėdamos prie derybų stalo. Pokalbiai dėl naujos pensijų sistemos vyksta jau metus, tačiau darbuotojai aiškina, kad lieka daugybė neišspręstų klausimų, kurių valdžia vengia.
 
Dabartinio valdžios pasiūlymo esmė yra tokia, kad viešojo sektoriaus darbininkai pensijų kaupimui turės mokėti didesnį procentą nuo savo pajamų, tačiau ir valdžia iš biudžeto jiems skirs daugiau. Tie, kam nėra 50 metų, pirmąją pensiją gaus vėliau nei dabartinė karta. Pensinio amžiaus ilginimas nepalies tų, kurie jau perkopė 50 metų ribą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai