tiesa.com, bbc.com   |   2018-11-14

Prie Airijos pakrantės pastebėtas NSO

  
Prie Airijos pakrantės pastebėtas NSO
© Flickr
Objektas sudomino ne vieną pilotą.
Tai galėjo būti objektas, kurį dažniausiai mes vadiname krentančiomis žvaigždėmis.

Airijos Aviacijos atstovai tiria pranešimus apie į pietvakarius nuo Airijos pakrantės pastebėtus neatpažintus skraidančius objektus, skleidusius ryškias šviesas.

Lapkričio 9 d. maždaug 6.47 val. ryto „British Airways“ oro linijų lėktuvo pilotė susisiekė su Shannon miesto oro eismo dispečeriais. Ji norėjo sužinoti, ar netoliese neatliekami jokie kariniai bandymai ar pratybos, nes pastebėtas greitai judantis ryškus objektas. Dispečeriai pateikė neigiamą atsakymą.
Iš Montrealio oro uosto Kanadoje į Heathrow oro uostą skrendanti pilotė sakė mačiusi ryškias šviesas, teigia portalas Bbc.com. Objektas buvo matomas kairėje lėktuvo pusėje, o po to išnyko į šiaurę.
 
Prie šio pokalbio su dispečerine prisijungė kiti pilotai, kurie taip pat teigė danguje matę objektus, tačiau pamanė, kad tai – krentantis meteoras arba kiti į žemės atmosferą įskriejantys objektai. Tiesa, teigiama, kad ta pačia trajektorija skriejo net keli objektai, skleidčiantys ryški šviesą.
 
Taigi, kas tai galėjo būti? Astronomas Apostolos Chrostou sakė, kad pilotai greičiausiai matė dulkių kamuolį, dideliu greičiu įskriejantį į žemės atmosferą.
 
„Tai galėjo būti objektas, kurį dažniausiai mes vadiname krentančiomis žvaigždėmis. Iš pareiškimų, kad objektas skleidė ryškią šviesą, sprendžiu, jog jis galėjo būti maždaug graikinio riešuto arba obuolio dydžio“, – pasakojo astronomas ir pridūrė, kad lapkritis – mėnuo, kuomet tokių reiškinių danguje pastebima daugiausia.
 
„Sprendžiant iš pasakojimo, kad iš paskos skriejo dar keli objektai, gali būti, jog į žemės atmosferą įkrito meteoritas, o jam skriejant atskilo kelios jo dalys“, – dar vieną versiją pateikė jis. 
 
  

Žymos: Airija, kosmosas

Komentarai

Naujausi straipsniai