Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-06-16

Pražūtingą gaisrą išgyvenęs vyras: tebematau lavono veidą

  
Pražūtingą gaisrą išgyvenęs vyras: tebematau lavono veidą
© Facebook nuotr.
Christos Fairbairn’as prarado materialų turtą, bet gyvybę išsaugojo.
Žingsniavau tamsoje, per žmonių kūnus. Kažkuriame aukšte pargriuvau ir prieš save pamačiau mirusio žmogaus veidą

Londone sudegusio daugiabučio 15-ajame aukšte gyvenęs vyras – vienas iš tų, kuriems pavyko išsigelbėti. Jis papasakojo, kaip staigiai viskas įvyko, kokį siaubą patyrė ir kaip nuo šiol dar labiau vertins savo gyvenimą.

Stebuklingai išsigelbėjęs 41 metų Christos Fairbairn’as tikina supratęs, kaip greitai gali nutrūkti gyvenimas ir nuo šiol daugiau laiko skirsiąs brangiausiems žmonėms.
Tiesa.com pateikia jautrų ir sukrečiantį jo pasakojimą apie siaubingiausią gyvenimo patirtį.
 
„Gyvenu 15-ajame Grenfell Tower pastato aukšte, įsikuriau ten prieš dvejus metus.
 
Apie 00.45 val. žiūrėjau televizorių kai kažkas smarkiai ėmė belsti į mano duris, lauke išgirdau triukšmą, netrukus – ir sirenų kauksmą. O kai į mano butą ėmė veržtis dūmai supratau – kilo gaisras.
 
Paskambinau ugniagesiams, jie liepė išeiti į lauką. Jie sakė: „apsivyniok šlapiu rankšluoščiu ir eik iš pastato“.
Bet kai atidariau buto duris, už jų buvo toks tirštas dūmų debesis, kad išeiti negalėjau. Bandžiau tris kartus.
 
Puoliau į paniką. Pradėjau belsti į lango stiklą ir šauktis pagalbos, kad įstrigau. Bandžiau atidaryti langą, tačiau nudegiau ranką nuo besilydančio plastiko.
 
Lauke mačiau policiją ir besibūriuojančius žmones. Atrodė, kad jie stovi ir tiesiog žiūri į mane. Tada supratau, kad jeigu niekur nebėgsiu, mirsiu čia.
 
Užsivilkau šlapią džemperį, pasiėmiau telefoną ir puoliau pro duris. Visur buvo pilna juodų dūmų, negalėjau kvėpuoti, bet ėjau tolyn. Žingsniavau tamsoje, per žmonių kūnus. Kažkuriame aukšte pargriuvau ir prieš save pamačiau mirusio žmogaus veidą.
Aš jį matau iki šiol.
 
Netrukus pradėjau kosėti, negalėjau kvėpuoti, jaučiau, kad pradedu alpti. Griuvau, bet tada pajutau, kaip mane sugriebė ugniagesys.
 
Buvau nuvežtas į ligoninę ir gydomas nuo apsinuodijimo dūmais, mano plaučiuose buvo galybė nuodingų medžiagų. Verkiau ir vis regėjau tas baisias akimirkas.
 
Dabar likau be nieko, neturiu kur gyventi. Savivaldybė sumokėjo už kambarį, kuriame dabar apsistojau.
 
Negaliu patikėti, kad išgyvenau. Niekada neužmiršiu to, kas atsitiko, kaip tai mane traumavo. Aš daugiau niekada negyvensiu daugiaaukštyje.
Jaučiuosi laimės kūdikis, bet kartu ir sukrėstas dėl tų, kurie buvo sužeisti ir žuvo. Gyvenimas toks trumpas, aš žinau, nuo šiol dažniau matysiu savo šeimą ir draugus, labiau vertinu gyvenimą.
 
Šiandien neturėčiau čia būti, bet esu ir dėl to esu labai dėkingas.”
 
  

Žymos: Grenfell Tower, gaisras londone, Christos Fairbairn

Komentarai

Naujausi straipsniai