2010-02-09

Popiežius šokiravo ir katalikų, ir anglikonų bažnyčias

  
Popiežius šokiravo ir katalikų, ir anglikonų bažnyčias

Popiežius Benediktas XVI patvirtino, kad šiemet lankysis Didžiojoje Britanijoje. Kiek anksčiau jis pakvietė visus anglikonus, nesutinkančius su anglikonų bažnyčios sprendimu kunigais įšventinti homoseksualius asmenis ir moteris, jungtis prie Romos katalikų bažnyčios.

Benediktas XVI teigė norintis, kad vizitas sustiprintų šalies katalikų tikėjimą. Jis paragino vyskupus padėti anglikonams, norintiems priimti katalikybę. Popiežius pažadėjo, kad atsivertę anglikonai katalikų bendruomenės bus šiltai sutikti.
Buvo pažadėta įkurti specialias vyskupijas anglikonų vyskupams, kad jie galėtų ir toliau laikytis kai kurių anglikonų tradicijų, tarkime, vyskupų santuoka nebūtų smerkiama.
Toks pareiškimas šokiravo ir katalikų, ir anglikonų bažnyčias. Nors Popiežius teigia, kad tokiais pasiūlymais nebando įkalbėti anglikonų pereiti į katalikybę, įtampa tarp dviejų bažnyčių akivaizdžiai padidėjo.
Nors tiksli Popiežiaus vizito data dar nepaskelbta, teigiama, kad, jei viskas eisis sklandžiai, viešnagė turėtų įvykti rugsėjį.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai