Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-08-27

Po karštos vasaros – maisto kainų šuolis

  
Po karštos vasaros – maisto kainų šuolis
© Matt Harrop nuotr.
Karščiai JK tapo maisto kainų didėjimo priežastimi.
Sausra neigiamai paveikė ne tik daržovių, bet ir kitų maisto produktų gamybą

Jungtinės Karalystės žemdirbiai prognozuoja, kad po alinančios vasaros sumažėjus derliui pastebimai brangs jų tiekiamos produkcijos kainos.

Manoma, kad mėsa, daržovės ir pieno produktai pabrangs mažiausiai 5 proc., o tai reiškia, kad namų ūkių išlaidos maistui padidės vidutiniškai apie 7 svarus sterlingų per mėnesį.
Nuo pavasario pabaigos prasidėję ir kelis mėnesius užsitęsę karščiai visoje šalyje lėmė sausras, dėl kurių žuvo ūkininkų pasėliai, tad sumažėjo ir produktyvumas – žemdirbiai į rinką patiekė mažiau savo produkcijos, o sumažėjusi pasiūla netruko padidinti kainą.
 
Ekonomikos ir verslo tyrimo centras teigia, kad kai kurie produktai jau pabrango milžinišku tempu.
 
Pavyzdžiui, didmeninė morkų kaina per pastaruosius mėnesius padidėjo net 80 proc., svogūnų – 41 proc., o kvietinė duona pabrango apie 20 proc.
 
Sausra neigiamai paveikė ne tik daržovių, bet ir kitų maisto produktų gamybą. Pavyzdžiui, dėl išdžiūvusios žolės buvo juntamas pašaro gyvuliams trūkumas, sumažėjo pieno gavyba. Manoma, jog dėl šios priežasties sviesto kaina, lyginant su pavasariu, padidėjo 24 proc.
Pašaro trūkumas neigiamai paveikė ir gyvulininkystės ūkius, prognozuojama, jog mėsa irgi brangs. Nacionalinės ūkininkų sąjungos vadovė Minette Batter teigia, kad dėl sausros žemdirbiai jau dabar priversti naudoti siloso atsargas, skirtas gyvulių pašarui žiemą, tad dar didesnių problemų gali kilti netolimoje ateityje, kai ūkiai pritrūks pašaro.
 
Vis dar laukiama veiksmų iš vyriausybės, kuri informuota apie padėtį, o aplinkosaugos sekretorius Michaelis Gove’as anksčiau tikino, kad „darysime tai, kas bus būtina“.
 
  

Žymos: Žemės ūkis, Maisto produktai, Maisto kainos, Karščiai, Kainos Anglijoje, sausra

Komentarai

Naujausi straipsniai