Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-05-06

Plinta kompiuterius nepataisomai sugadinantis virusas

  
Plinta kompiuterius nepataisomai sugadinantis virusas Naujas virusas gali sunaikinti visą kompiuteryje esančią informaciją.
„Romberikas“ surenką visą kompiuterio savininko informaciją ir ją perduoda viruso siuntėjui.

Kompiuterių saugumo ekspertai informuoja visuomenę dėl plintančio viruso, kuris gali visiškai sugadinti kompiuterį, jei yra aptinkamas antivirusinių programų, - skelbė portalas dailymail.co.uk.

Kenkėjiška programa pavadinta „Romberiku“ yra sukurta perimti visą informaciją, esančią kompiuteryje. „Cisco’s Talos“ grupės bloge rašoma, kad šis virusas plinta per reklamines ir elektroniu paštu siunčiamas žinutes. Užtenka vieną kartą paspausti ant užkrėstos nuorodos ir virusas parsiunčiamas į kompiuterį.
Benas Barkeris ir Alexas Chiu Cisco rašė, kad šis virusas unikalus tuo, jog gali visiškai sugadinti kompiuterį, jei antivirusinės programos jį aptinka. „Romberikas“ surenką visą kompiuterio savininko informaciją ir ją perduoda viruso siuntėjui. „Romberikas“ dažniausiai aptinkamas tose bylose, kurias priimant prašoma vartotojo sutikimo – atsisiunčiant duomenis, atidarant dokumentus arba atidarinėjant suspaustus dokumentus.
 
Ekspertai pataria: „Būtinai užtikrinkite kompiuterio saugumą. Pasižiūrėkite, kad turėtumėte veikiančią, kokybišką antivirusinę programą, nespauskite neaiškių nuorodų ir neatidarinėkite laiškų, gaunamų į elektroninį paštą iš neaiškių siuntėjų. Jei elgsitės pagal visus saugumo patarimus, virusas tikrai neįsilauš į jūsų kompiuterį.“
 
 
  

Žymos: Technologijos

Komentarai

Naujausi straipsniai