Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-01-14

Plastikinius maišelius vagia bent pusė apsiperkančiųjų

  
Plastikinius maišelius vagia bent pusė apsiperkančiųjų
© flikcr.com nuotr.
Plastikinių maišelių naudojimas šalyje sumažėjo 80 procentų.

Nuo praėjusių metų spalio mėnesio Jungtinės Karalystės parduotuvėse įvesta nauja plastikinių maišelių sistema atnešė ne tik teigiamų padarinių. Atskleista, kad pirkėjai masiškai vagia plastikinius pirkinių maišelius nepaisant gresiančių baudų.

Plastikinio maišelio vertė daugumoje parduotuvių šiuo metu siekia vos 5 pensus. Visgi, statistikos duomenimis, vidutiniškai bent pusė apsiperkančiųjų per mėnesį savitarnos kasose pasisavina po tris pirkinių maišelius.
Nuo spalio mėnesio jau yra pavogta daugiau nei 533 milijonai maišelių, kurių vertė sudaro apie 27 milijonus svarų.
 
Visgi kai kurie rezultatai itin džiugina – plastikinių maišelių naudojimas šalyje sumažėjo 80 procentų. O didieji prekybos centrai už plastikinius maišelius surinktas lėšas yra pasiruošę skirti pasirinktai labdaros kompanijai – suma, manoma, sieks net 700 milijonų svarų.
 
Naujovės spalio mėnesį įsigaliojo tik Anglijoje, tuo tarpu kaimynystėje už plastikinius maišelius reikėjo susimokėti jau seniai: Velse jie mokami jau ketverius metus, Šiaurės Airijoje – nuo 2013-ųjų balandžio mėnesio, Škotijoje – nuo 2014 metų spalio.
 
Iki naujo įstatymo įvedimo Anglijoje kasmet būdavo išdalijama daugiau nei 8,5 milijardo plastikinių maišelių. Taip buvo nepaisant fakto, kad kiekvienuose namuose: stalčiuose, spintose, lentynose, garažuose „slepėsi“ vidutiniškai po 40 panaudotų buitinių maišų ir maišelių. Likusieji 500 tūkstančių panaudoto neperdirbto plastiko nusėsdavo šalies šiukšlynuose.
 
  

Žymos: plastikiniai maišeliai, Pirkėjai, Vagys

Komentarai

Naujausi straipsniai