Mantas Petruškevičius   |   2014-06-18

Pigesnės kelionės traukiniais: kur ir kaip?

  
Pigesnės kelionės traukiniais: kur ir kaip? Bilietu verta pasirūpinti iš anksto

Londono metro arterijas pastaruoju metu vis dažniau drebinant nuolatiniams darbuotojų streikams, nutolusių nuo sostinės centro rajonų gyventojams traukiniai jau seniai yra tapę vieninteliu išsigelbėjimu keliaujant į darbą. Jais patogiai ir greitai įmanoma nusigauti ir į ilgai lauktą savaitgalio iškylą. Nors kelionių kainos kasmet didėja, sumaniai pasirūpinus bilietais iš anksto nuvykti į beveik bet kurį miestą ar miestelį visoje Anglijoje galima palyginti nebrangiai.

 Tačiau kelionės traukiniais gali tapti nepigiu malonumu ir kartais netgi galvos skausmu, jei apie bilietus prisiminsite tik kelionės dieną. Jeigu traukiniais keliaujate ne tik į darbą, prieš vykstant į iš anksto neplanuotą kelionę į kitą Anglijos kraštą aplankyti draugų ar norint padaryti staigmeną toli gyvenantiems artimiesiems naudinga turėti šiek tiek specifinių žinių, tad tikimės, kad šie mūsų patarimai padės sutaupyti renkantis tarpmiestinį transportą.
Prieš keletą metų D. Britanijos nacionalinių geležinkelių kompanija „National Rail“ supaprastino bilietų klasifikavimo bei jų įsigijimo sistemą. Šiandien bilietus kelionei visais traukinių maršrutais galima įsigyti tiek per vieną iš daugelio regioninių vežėjų, tiek internetiniame „National Rail“ portale arba per bilietų pardavimo tarpininkus, tokius kaip „Trainline“ arba „Raileasy“.
 
Bilietų paieška
 
 
„National Rail“ internetinis puslapis – puiki bilietų paieškos sistema. Ji yra išsami ir patogi naudoti, o paieškos laukelyje įvedus kelionės maršrutą sistema automatiškai jums parinks pigiausią ir greičiausią regioninį ar miesto vežėją. Tuomet beliks tik įsigyti pageidaujamą traukinio bilietą tiesiogiai iš kelionę aptarnaujančio vežėjo internetinio tinklalapio.
 
Tiesa, prieš įsigydami kelionės bilietą nepamirškite pasitikrinti, ar vežėjas netaiko papildomų akcijų ir nuolaidų jūsų kelionės maršrutui su, pavyzdžiui, nuolaidų kortele, kuria jūs kasdien naudojatės vietiniame prekybos centre. Gana dažnai pasitaiko ir patrauklių akcijų – bilietų išpardavimų arba vadinamųjų vidurio savaitės akcijų, kai keleiviams siūloma įsigyti bilietų vos už 1 svarą. Tokios akcijos bene geriausiai turėtų būti žinomos „Virgin Trains“ keleiviams.
 
 
Be nacionalinio vežėjo, dešimtys tūkstančių keliaujančių žmonių kasdien naudojasi privačių kompanijų paieškos sistemomis internete. Nors didesnių privalumų prieš įprastą pigių bilietų paiešką dažniausiai jos neturi, tačiau pasitaiko atvejų, kad pigesnių išankstinių bilietų prekyba jose gali prasidėti greičiau nei kitur. Vis dėlto perkant per privačius tarpininkus paprastai reikia susimokėti papildomą mokestį (dažniausiai 1 svarą).
 
Užsisakykite iš anksto
 
Bene pats geriausias ir efektyviausias būdas įsigyti pigiausią traukinio bilietą – užsisakyti jį iš anksto. Bilietų pardavimo tarpininkai pastebi, kad dažnai pigiausius bilietus traukiniu galite įsigyti užsisakę juos 12 savaičių prieš kelionę.
 
Na, o jei išvyką esate numatę ne tik iš anksto, tačiau dar ir savaitės viduryje, šansai papildomai sutaupyti išauga, nes brangiausiai bilietai parduodami kelionėms savaitgalį ir kelionėms piko valandomis.
 
Kelionę su persėdimu planuokite atidžiau
 
Jeigu planuojate ilgą kelionę, pavyzdžiui, nuo Londono iki Edinburgo, neišsiversite be persėdimo pusiaukelėje. Tokiu atveju pravartu aklai nepasitikėti paieškos sistemomis ir jų sugeneruotomis bilietų kainomis. Geriau pasidomėkite, per kokias didesnes stotis driekiasi jūsų maršrutas, ir vietoj vieno pirkite du atskirus vienos kelionės bilietus.
 
 
Taip neretai kelionė atsieina pigiau. Vienintelis trūkumas yra tas, jog daug vėluojant pirmajam traukiniui galite nesuspėti persėsti į antrąjį ir taip neatgauti pinigų už antrąjį bilietą. Būtent dėl šios rizikos nebuvimo vieno bendro bilieto kaina už ilgą tiesioginę kelionę su persėdimu kainuoja brangiau. O ar pasitaikantis iki 60 procentų kainų skirtumas vertas rizikos, kad traukiniams vėluojant neatgausite pinigų už bilietą, – spręskite patys.
 
 
Ar verta įsigyti nuolaidų kortelę?
 
 
Jeigu traukiniais Anglijoje tenka keliauti dažnai, verta paskaičiuoti, per kiek laiko jums atsipirktų nuolaidų kortelė. Ją gali įsigyti kiekvienas norintis, tačiau labiausiai į nuolaidų kortelę apsimoka investuoti, jeigu:
 
• esate jaunesnis nei 26 metų;
 
• esate vyresnis nei 60 metų;
 
• dažnai keliaujate su šeima;
 
 
Keliaujantieji po pietryčių Angliją gali įsigyti „Network Railcard“ nuolaidų kortelę. Jos kaina 30 svarų sterlingų, tačiau visus metus keliausite trečdaliu pigiau. Jeigu vykstate su šeima, kartu galite pasiimti iki trijų suaugusiųjų, o vaikams (nuo 5 iki 15 metų) suteikiama 60 proc. nuolaida.
 
 
Atgaukite pinigus už bilietą
 
 
Jeigu nutiko taip, kad vėluojančio traukinio teko laukti ilgiau nei 30 minučių, galite susigrąžinti dalį arba visus pinigus už bilietą. Tereikia pateikti jį stotyje dirbančiam personalui ir užpildyti specialią anketą. Tokia pat tvarka galioja ir Londono metro keleivių teisėms užtikrinti, tačiau, skirtingai nuo tarpmiestinių traukinių tvarkos, metro gali vėluoti ne daugiau nei 15 minučių.
 
 
Taigi jeigu nusprendėte vykti pasisvečiuoti ar aplankyti naujų D. Britanijos vietų traukiniu, geriausia kelionės bilietais pasirūpinti iš anksto. Tuomet sutaupysite ne tik brangaus laiko prieš kelionę, bet ir nereikės nerimauti dėl didesnių, nei tikėtasi, bilietų kainų.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Kelionės, Traukiniai,

Komentarai

Naujausi straipsniai