Tiesa.com   |   newser.com   |   2015-06-19

Perspėjimas tėvams: cinamono iššūkis gali pražudyti

  
Perspėjimas tėvams: cinamono iššūkis gali pražudyti
© „Youtube" stop kadras
Mirusio vaiko mama tvirtina, kad cinamonas gali nužudyti.
Visi šie vaikai negalvoja, kad tai gali jiems pakenkti. Cinamonas gali nužudyti.

Mama, kurios ketverių metų sūnus mirė įkvėpęs cinamono, įspėja, kad šis iš pažiūros „nekaltas“ prieskonis gali būti mirtinai pavojingas, - skelbė naujienų portalas newser.com.

Gedinti, vaiko netekusi mama Brianna Rader, išplatino pranešimą, visus paauglius ir jų tėvus skatinantį atsargiai žvelgti į internete išpopuliarėjusį vadinamąjį cinamono iššūkį. Moteris teigė, kad sūnaus mirtis turėtų būti įspėjimas tiems, kurie juokais bando atlikti kvailą užduotį ir praryti šaukštą cinamono.
„Visi šie vaikai negalvoja, kad tai gali jiems pakenkti. Cinamonas gali nužudyti", - tvirtino tėvus perspėti norinti B. Rader.
 
Ketverių metų Matthew Raderis buvo savo namų virtuvėje, kai sugalvojo užsiropšti ant spintelės ir, radęs indą su maltu cinamonu, jo paragauti. „Jis ėmė springti. Atrodė, kad jam priepuolis, ir jis nualpo“, - teigė mama. Vaikas skubiai buvo nugabentas į ligoninę, bet po pusantros valandos mirė.
 
Tyrimai parodė, kad į plaučius patekęs cinamonas gali palikti randus, sukelti spazmus ir stiprų suerzinimą. Daktarai teigia, kad tai yra pavojinga praktika, nes įkvėpus cinamono į plaučius galima lengvai užspringti. Tuo atveju gali grėsti kvėpavimo nepakankamumas, sunkiausiais atvejais gali būti prijungtas dirbtinio kvėpavimo aparatas. Patirtis rodo, kad tai gali būti mirtina – užspringus ar įkvėpus malto cinamono, į smegenis nebepatenka deguonis.
 
Nepaisant akivaizdaus „cinamono iššūkio“ pavojaus, „Youtube“ internetinėje svetainėje galima rasti daugybę vaizdo įrašų, kuriuose jaunuoliai bando nuryti šaukštą sauso cinamono.
 
Po tokio skaudžios gyvenimo pamokos sielvartaujanti mama tvirtino: „Vien mintis, kad mano sūnaus istorija gali išgelbėti bent vieno vaiko gyvybę, sumažina mano skausmą“.
 
  

Žymos: Pavojus sveikatai, Cinamonas

Komentarai

Naujausi straipsniai