Tiesa.com inf.   |   2011-09-20

Pažinkime Didžiąją Britaniją: Yorko miestas (I dalis)

  
Pažinkime Didžiąją Britaniją: Yorko miestas (I dalis) Yorko katedra.

„Tiesa“ pradeda rašinių ciklą apie žymias ir vertas aplankyti Didžiosios Britanijos vietas. Susipažinkime su šios šalies miestais, miesteliais, kaimais, jų architektūra, kultūriniu paveldu ir įdomybėmis. Jeigu esate aplankęs nors vieną D.Britanijos kampelį, atsiųskite mums savo įspūdžius, nuotraukas ar vaizdo klipą.

Pažinti D.Britaniją pradėkime nuo vieno seniausių jos miestų – Yorko. Lietuviškai šį miestą derėtų rašyti Jorkas, tačiau nenorime jūsų suklaidinti ir priversti klaidžioti žemėlapyje.
Yorkas įsikūręs šiaurės rytų Anglijoje. Jis buvo strategiškai svarbus anglų miestas dar nuo praėjusiojo tūkstantmečio pradžios. Jo įtvirtinimai ne kartą kentėjo nuo priešų antpuolių. Mieste daug kartų siautėjo vikingai, Yorkas vienas pirmųjų pasitikdavo dėl laisvės kovojusių karingųjų škotų atakas.
 
Šiomis dienos Yorkas atvykėlius pirmiausia sužavi savo architektūra. Miesto veidas dar mena pirmuosius gyventojus, karinguosius vikingus, įspūdingą gotikinį laikotarpį ar Viktorijos erą. Yorkas gali pasigirti išties puikiu senamiesčiu, o viena žymiausių jo dalių – Shamble gatvė. Dar ji dažnai vadinama tiesiog „The Shambles“. Įspūdingų formų pastatai, vingiuoti ir siauri šaligatviai sukuria nekartojamą atmosferą. Ši vieta yra tapusi turistų traukos centru, joje įsikūrę daugybę parduotuvių, kavinių, restoranų.
 
Ką dar verta pamatyti Yorke? Du tūkstančius metų skaičiuojančiame mieste labiausiai žavi jo istorija, todėl nepraeikite pro Yorkshire'o muziejų, Jorviko Vikingų centrą ir, žinoma, Yorko katedrą. Tai pati didžiausia gotikinė katedra už Romos ribų. Mėgstate aštrius įspūdžius? Pabandykite naktį įveikti Vaiduoklių taką arba aplankykite Yorko Dungeoną (senovinį kalėjimą).
 
Yorke taip pat rasite Yorkshire'o oro muziejų ir Yorko pilies muziejų, taip pat traukinių muziejų. Įspūdžių kelių dienų kelionei turėtų būti per akis.

Kitą savaitę apžvelgsime vietas pavalgyti ir gyventi, Yorko siūlomas pramogas ir pagrindinius miesto renginius.

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai