Tiesa.com inf.   |   2011-10-18

Pažinkime D.Britaniją: Warwicko pilis

  
Pažinkime D.Britaniją: Warwicko pilis Warwicko pilies vaizdas iš viršaus.

Pilys ir tvirtovės yra neatsiejami Anglijos, Škotijos ir Velso simboliai. Nors per amžius išliko toli gražu ne visos pilys ir pasaulio matę žmonės pasakys, kad kitose valstybėse yra kur kas įspūdingesnės architektūros statinių, tačiau dažna pilis D.Britanijoje turėjo svarbią strateginę reikšmę.

Jos buvo statomos ne tam, kad žavėtų praeivius, bet kad padėtų apsiginti nuo salas puolusių priešų ar apsisaugoti nuo vidaus priešų.
Be to, D.Britanijos pilys ir tvirtovės žavios tuo, kad viena nuo kitos gerokai skiriasi. Joms patrauklumo prideda ir vietovės, kuriose stovi didingi statiniai: uolos prie jūros, kalvos, salos ežeruose ar upėse arba akimis neaprėpiamo tolio laukai.
 
Warwicko pilis pastatyta XI a. Dabar ji yra Warwicko miesto teritorijoje, visai netoli sostinės Londono (į šiaurės vakarus). Ją 1068 metais pastatė Williamas Užkariautojas. Iki pat XVII a. pilis buvo naudojama fortas. Ji buvo svarbus strateginis taškas karų metu. Pilies savininkas ne kartą keitėsi, todėl keisdavosi ir pilies paskirtis. Pavyzdžiui, XIV a. ji buvo naudojama kaip kalėjimas belaisviams.
 
XVII a. pilį perėmęs poetas, dramaturgas ir visuomenės veikėjas seras Fulke Greville ją pavertė užmiesčio rezidencija. Greville šeimai pilis priklausė iki 1978 metų. Dabar ją valdo kelios dešimtys privačių savininkų. Nuo tada jis tapo atvira turistams. Warwicko pilis dėl savo dydžio, reikšmės Anglijos istorijoje ir jai išleistų pinigų lyginama Winsdoro pilimi.
 
Faktai apie Warwicko pilį:
 
  • Pilis stovi prie pat Avono upės Warwicko mieste.
  • Tvirtovė iš pradžių buvo pastatyta iš medžio, bet vėliau perstatyta iš akmenų.
  • Tvirtovės sienų ilgis – apie 130 metrų, plotis – apie 82 metrus.
  • Pilyje yra salės renginiams ir pobūviams, biblioteka, miegamieji ir koplyčia.
  • Viduje ir aplink pilį yra gražūs sodai ir parkai, kurie valdomi privačių savininkų, bet atviri ir turistas.
  • Vienos dienos bilietas suaugusiajam kainuoja apie 30 svarų, vaikui apie – 25. Perkant internetu, galima sutaupyti iki 20 proc. Pilies internetinis puslapis http://www.warwick-castle.com.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai