Tiesa.com   |   2017-07-19

Paskutinis ministrų kabineto susitikimas: aistros dėl „Brexit” ir demonstracija Parlamente

  
Paskutinis ministrų kabineto susitikimas: aistros dėl „Brexit” ir demonstracija Parlamente
© Wikimedia nuotr.
Ministrų kabinetas išeina ne trumpoms, daugiau kaip mėnesį truksiančioms vasaros atostogoms.
Pagrindinis ir esminis klausimas vis dar išlieka, kiek Didžiajai Britanijai kainuos išstojimas iš Europos Sąjungos (ES) ir ar ji sugebės šią naštą pakelti.

Ministrų kabinetas išeina ne trumpoms, daugiau kaip mėnesį truksiančioms vasaros atostogoms, tačiau panašu, kad neišspręstų klausimų lieka labai daug. Paskutiniame susitikime karščiausias diskusijas sukėlė premjerės Theresa May ir Leiboristų lyderio Jerremy Corbyno pasisakymai.

Negailėdamas aštrios kritikos premjerei, J. Corbynas rėžė, kad šiai reikėtų ,,grįžti į realybę“ ir pamatyti tikrą situaciją susidariusią sveikatos apsaugos sektoriuje ir ligoninėse, kur seselės ir gydytojai aukoja savo sveikatą tam, kad kiti būtų sveiki, tačiau jų pastangos lieka neįvertintos.
Th. May taip pat sulaukė kritikos dėl iždo kanclerio Philipo Hammondo viešo pasisakymo, kad viešojo sektoriaus darbuotojams yra permokami atlyginimai, tačiau premjerė į platesnes diskusijas nebesivėlė.
 
Brexit skola – neįveikiama?
 
Po apsisvaidymo žodžiais Parlamente trumpam buvo sugrįžta prie „Brexit” klausimo, mat rytoj pagrindinis ES derybininkas Michelis Barnier’as ir JK „Brexit” sekretorius Davidas Davisas surengs spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs rezultatus po pirmos oficialios „Brexit” derybų savaitės.
 
Pagrindinis ir esminis klausimas vis dar išlieka, kiek Didžiajai Britanijai kainuos išstojimas iš Europos Sąjungos (ES) ir ar ji sugebės šią naštą pakelti. Panašu, kad 44 narystės metai Europos Sąjungoje gali atsieiti išties nemažai. Šiuo metu kalbama apie 66 milijardų svarų skyrybų naštą, tačiau vilties dar yra, kad derybininkams gali pavykti šią sumą sumažinti.
Neįgaliųjų protestas Parlamente
 
Paskutinėje Parlamento sesijoje nebuvo apsieita ir be protestų. Didžiausias triukšmas kilo uždavus klausimus apie neįgaliųjų padėtį Didžiojoje Britanijoje. Neįgalieji sėdintys vežimėliuose užblokavo įėjimą į Bendruomenių rūmų kambarį, taip protestuodami prieš privilegijų apkarpymą.
 
Naujienų agentūra rašo, kad neįgalieji protestuodami šaukė ,,nėra teisingumo, nėra ramybės“. Anot neįgaliųjų atstovų, pagrindinė problema ta, kad norima sumažinti finansavimą socialiniai priežiūrai, taip pat reikalauta sugrąžinti pragyvenimo fondą, kuriame buvo mokamos išmokos neįgaliesiams. ,,Tai žinutė Theresa May, mes nebepakęsime daugiau nei vienos mirties, kuri lemta sumažintų socialinių išmokų“, - neigaliųjų atstovai teigė dienraščiui „The Guardian”.
 
Raginimas didinti pensijinį amžių
Jungtinės Karalystės gyventojų pensijinis amžius turėtų didėti nuo 67 iki 68 metų. Valdžios teigimu tai turėtų būti įgyvendinta iki 2037 metų. Paskutinės Nacionalinės statistikos tarnybos prognozės rodo, kad JK pensininkų padaugės trečdaliu tarp 2017 - 2042 m. Nuo 12,4 milijono 2017 m. Iki 16,9 milijono 2042 m.
 
,,Aš noriu, kad Jungtinė Karalystė būtų geriausia vieta pasaulyje, kurioje turime orią senatvę. Mums visiems kartu reikia užtikrinti, kad sistema veiktų be trukdžių ir žmonės turėtų lankstesnes sąlygas planuojantis savo pensiją“, - sakė Davidas Gauke, Darbo ir Pensijos valstybės sekretorius.
 
  

Žymos: Parlamentas, Jeremy Corbyn, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai