Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2016-04-19

Pareiškimai, kad palikusi ES šalis skurs – išjuokti

  
Pareiškimai, kad palikusi ES šalis skurs – išjuokti Prognozuojama, kad išstojus iš ES šeimos praras £4,300 per metus.

Antradienį Jungtinės Karalystės (JK) kancleriui George’ui Osbornui paskelbus, kad šaliai birželio 23 d. vyksiančiame referendume nubalsavus išstoti iš Europos Sąjungos (ES), šeimos praras apytiksliai po £4,300 per metus – kilo nepasitenkinimo banga.

JK iždo ekonomistų analizė teigia, kad JK pasitraukus iš Sąjungos ekonomina iki 2030-ųjų susitrauks net 6 proc. G. Osborno tvirtinimu, tai šalies biudžete sukurtų £36 mlrd. „skylę” nuo kurios tiesiogiai nukentėtų visuomenės finansai, - pranešė bbc.co.uk.
Pasak kanclerio, kuris ataskaitą pavadino „rimta ir atspindinčia realybę”, referendume nubalsavus palikti ES šalyje ne tik kils sunkiai suvaldomas chaosas, tačiau ir ekonomika negrįžtamai nukentės ir susitrauks.
 
Tokius visuomenės gąsdinimus išjuokė išstojimo iš ES šalininkai, kurie ataskaitą pavadino „nieko verta” ir „sunkiai įtikinama”.
 
„Šiandien kancleris pristatė finansinę ataskaitą, kuri prognozuoja 14 metų į priekį. Iždo ataskaitos retai atitinka realybę artimiausius keliolika mėnesių, tad sunku patikėti, kad teisingai prognozuotas daugiau nei dešimtmetis. Manau, kad jų 2030-ųjų prognozė yra nieko verta”, - rėžė politikas Johnas Redwoodas.
 
„Būkime atviri, iždo prognorės prieš įstojant į ES nevisada buvo teisingos. Realybė tokia, kad JK kasmet ES atiduoda £20 mlrd., t.y. £350 mln. kas savaitę. Aš manau, kad išstojus iš ES mūsų šalis būtų išlaisvinta nuo tokio didelio finansinio spaudimo”, - sakė Londono meras Borisas Johnsonas.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, George Osborne, Referendumas

Komentarai

Naujausi straipsniai