Tiesa.com   |   2013-07-23

Pagyvenę žmonės užstrigę Anglijos provincijoje

  
Pagyvenę žmonės užstrigę Anglijos provincijoje Anglijos provincija nepritraukia jaunų žmonių.

Gyvenimas nuošalesnėse Anglijos vietovėse nėra toks patogus ir viliojantis, kaip gali pasirodyti, gyvenant didesniuose miestuose. Ypač sunku darosi vyresniems žmonėms, kurie dėl apkarpytų lėšų viešajam transportui ir socialinėms paslaugoms, vis sunkiau gali pasiekti būtiniausias paslaugas.

Anglijos pensininkams kaip ir Lietuvoje, sunkiau sekasi kovoti su padidėjusiomis išlaidomis šildymui. Mažesniuose miesteliuose taip pat pasigendama būtiniausių paslaugų ar parduotuvių. Anot organizacijos „Age UK“ atlikto tyrimo, nemaža dalis gyventojų turi problemų ir dėl interneto ryšio, kuris neprieinamas atokesnėse vietovėse.
Vietovėse nutolusiose nuo didesnių miestų taip pat susiduriama su senėjimo problema, kur amžiaus vidurkis šiuo metu siekia gyventojus, vyresnius nei 45 metai. Skaičiuojama, kad per ateinančius 16 metų, gyventojų vyresnių nei 65 metų amžiaus, kuriems reikalingos socialinės paslaugos padaugės net 70 proc.
 
Pasak vyresnius žmones globojančios organizacijos „Age UK“ atstovės Michelle Mitchell, vyresni žmonės gyvenantys provincijoje dažnai susiduria su niūra kasdienybe. „Jie užsidaro namuose, jaučiasi vieniši ir izoliuoti. Jiems sunku pasiekti parduotuves, paštą ar net ligonines, nes viešasis transportas veikia labai ribotu grafiku“.
 
  

Žymos: Pensija, Gyvenimas Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai