DELFI.lt, Tiesa.com   |   2019-02-24

Nuo šiol drabužius skalbsite tik taip ir vargo nematysite

  
Nuo šiol drabužius skalbsite tik taip ir vargo nematysite
© pixabay.com

Kaip taupote laiką, dėliodami išskalbtus drabužius? Ar vakuuminiai maišai drabužiams laikyti tikrai naudingi? Kaip džiovinti švelnias medžiagas? „Bright Side“ pateikia atsakymus į šiuos klausimus ir aptaria dažnas klaidas, daromas skalbiant, džiovinant ir laikant drabužius, kurios trumpina drabužių tarnavimo trukmę.

 
Drabužių džiovinimo klaidos:
Neskirstote drabužių į švaresnius ir purvinesnius. Labai nešvarius drabužius reikia skalbti atskirai nuo švaresnių, nes reikės skirtingo kiekio vandens. Jei į šią taisyklę numosite ranka, laikui bėgant balti drabužiai papilkės arba pagels, o spalvoti drabužiai išbluks.
 
Neteisingai surūšiuojate skalbinius. Ekspertai pataria skalbti mažus drabužius kartu su dideliais – tada drabužiai laisvai juda po skalbimo mašiną ir geriau išsiskalbia.
 
Neteisingai nustatote skalbimo temperatūrą. Skalbimo priemonės veiksmingiausios šiltame ir karštame vandenyje. Šaltas vanduo tinka skalbti tik tiems, drabužiams, kurie ne per daug nešvarūs.
 
Medvilninių ir vilnonių drabužių neišverčiate į išvirkščią pusę. Skalbdamiesi drabužiai liečiasi vieni su kitais, todėl gali susidaryti pūkelių. Tuos pūkelius ne visada pavyksta lengvai pašalinti, tad geriau iš karto išverskite drabužius.
 
Apatinius drabužius ir kojines skalbiate neįdėję į skalbimo maišelius. Skalbimo maišeliai padės sutaupyti laiko, nes nereikės išskirstyti drabužių po skalbimo. Be to, šie jautresnių audinių drabužiai neišsitampys, ne taip greitai plyš.
 
Sporto drabužius skalbiate su skalbinių minkštikliu. Šiuolaikiniai sporto drabužiai gaminami iš specialių medžiagų, iš kurių greičiau išgaruoja prakaitas. Nuo skalbinių minkštiklio ant drabužių gali susidaryti plėvelė, kuri trukdys sugerti prakaitą.
Maudymosi kostiumėlį džiovinate ant radiatoriaus arba džiovyklėje. Nuo karščio maudymosi kostiumėlis gali prarasti elastingumą, todėl džiovinkite jį be didelio karščio.
 
Marškinius ir kitus drabužius džiovinate ne ant pakabų. Beje, rinkitės medines pakabas – drabužiai nepraras formos, neišsitampys, nesusidarys raukšlių.
 
Kabinate vilnonius ir megztus drabužius. Drabužius iš natūralių besitampančių medžiagų reikia džiovinti paguldytus. Po jais patieskite seną rankšluostį ar paklodę, kad nepažeistų stalo.
 
 
Drabužių laikymo klaidos:
Per ilgai laikote drabužius plastikiniuose vakuuminiuose maišeliuose. Tokiuose maišeliuose patogu vežti drabužius ar laikyti neilgai. Dažnai ir ilgai laikyti drabužius plastikiniuose maišeliuose nėra gerai – medžiagoms reikia natūralios temperatūros ir ventiliacijos, kad jos išlaikytų savo ypatybes ir ilgiau gražiai atrodytų.
 
Ilgai laikote nešvarius drabužius. Jei ilgai neišskalbiate nešvarių drabužių, bakterijos dauginasi. Tai ypač pasakytina apie sporto drabužius. Sąžiningai pasportavus reikia kuo greičiau išskalbti drabužius, priešingu atveju jie greičiau nusidėvės ir praras savo ypatybes.
 
Laikote pakabintus megztus drabužius. Laikote megztinius ir kt. megztus drabužius pakabintus spintoje. Net jei rasite tinkamo dydžio pakabą, įsidėmėkite – megzti drabužiai, kabėdami ant pakabų deformuojasi. Megztiems drabužiams skirkite atskirą lentyną.
 
 
Ir dar vienas patarimas – kaip sumaniai apsisaugoti nuo prakaito dėmių:
Kai karšta, prakaituojame, todėl drabužių pažastyse gali likti dėmių. Kaip nuo jų apsisaugoti? Nusipirkite pažastų įklotų – priklijuoti prie drabužių jie sugers prakaitą pažastyse. Perkirpkite įprastą įklotą perpus, priklijuokite prie drabužio pažastų.
  

Žymos: Stilius, Namai, Drabužiai, skalbimas, buitis

Komentarai

Naujausi straipsniai