Tiesa.com   |   2013-01-28

Norintiems gauti Britanijos pilietybę – naujovės

  
Norintiems gauti Britanijos pilietybę – naujovės Nuo kovo mėnesio laikančiųjų Britanijos pilietybės egzaminą laukia naujovės.

Jau nuo šių metų kovo mėnesio norintiems įgyti Jungtinės Karalystės pilietybę teks laikyti patobulintą 45 minučių trukmės egzaminą, pranešė Bbc.co.uk.

„The Home Office“ tarnyba teigė, kad nuo šiol egzamine bus skirta daugiau dėmesio britų kultūrai, o ne kasdieniams klausimams apie gan buitinius dalykus. Iš egzamino dingo klausimai apie darbo interviu, transporto sistemą ar kreditines korteles. Tačiau egzamine nuo šiol pasitaikys daugiau istorinių klausimų, pavyzdžiui, kokiam garsiam generolui stovi paminklas Londono Trafalgaro aikštėje.
Pasak ministrų, naujoje knygoje, skirtoje pasirengti pilietybės egzaminui, bus daugiau dėmesio skiriama kertinėms britų vertybėms ir principams. Vietoje informacijos, kaip gauti įvairias pašalpas, bus daugiau dėmesio atkreipiamą į informaciją, kaip gyventi pilnavertį britišką gyvenimą.
 
Visgi organizacijos „Migrants' Rights“, atstovaujančios migrantų teises vadovo nuomone, šis testas yra visiškai nebūtinas dalykas, nes yra daug svarbesnių dalykų, lemiančių žmogaus integraciją į visuomenę. Anot jo, naujojo egzamino forma atrodo tarsi stojimas į prestižinę mokyklą, neturintis nieko bendro su realiame gyvenime būtinomis žiniomis.
 
 
  

Žymos: Migracija, Pilietybė, Gyvenimas Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai